Dévai Boglárka aranyérmes lett a Szombathelyen zajló HunChallenge Torna Világkupán

Nagy Donát 2020-10-03 18:59:00
A szombathelyi sportoló hazai közönsége előtt tudott nyerni ugrásban.

Dévai Boglárka Világkupa-arannyal tért vissza, az Európa-bajnok magyar klasszis ugyanis megnyerte az ugrás döntőjét a Szombathelyen zajló HunChallenge Torna Világkupán, ahol nyolc magyar finálét láthatott a közönség szombaton - írják közleményükben a szervezők. 

Dévai elsőként jutott a nyolcas fináléba ugráson, ahol magabiztos versenyzéssel, 13.950 ponttal végül megnyerte a világversenyt.

Viszontagságokkal teli időszak van mögöttem. Nagyon izgultam, de nagyon jó volt Szombathelyen meghallgatni a himnuszt. Köszönöm a támogatást mindenkinek, a győzelmemet pedig - többek között - a két orvosomnak is ajánlom

- mondta Dévai Boglárka, aki makacs sérüléssorozata miatt két évet hagyott ki.

Fotó: MATSZ / Freschli József

A gyűrű döntőjében Tomcsányi Benedek volt érdekelt magyar színekben, és negyedikként zárt.

Egy picit bosszantó, hogy mindössze fél pont választott el a dobogótól, de nem vagyok elégedetlen, hiszen a verseny előtt elfogadtam volna ezt a helyezést

- nyilatkozta Tomcsányi.

Limitált nézőszám előtt rendezik meg a hétvégén a tornász világkupát Szombathelyen

hangzott el az esemény szombathelyi sajtótájékoztatóján. Magyar Zoltán, a magyar szövetség (MATSZ) elnöke ismertette, hogy az immár hagyományos versenyt nézők előtt rendezik meg - naponta összesen 500 fő tartózkodhat egyszerre a lelátón -, akiket arra kérnek, hogy maximálisan tartsák be a járványügyi előírásokat.

Mészáros Krisztofer két szeren is döntőzött.

Lólengésben és talajon mutathattam be a gyakorlataimat a fináléban. Nyolcadikként és hatodikként végeztem. Második éve vagyok a felnőttek mezőnyében, úgy gondolom: nem lehetek elégedetlen.

- hangsúlyozta Mészáros Krisztofer.

Fotók: MTI / Krizsán Csaba

Lólengésben Mészároson kívül volt még egy magyar: Kállai Zoltán hetedikként zárt.

Sajnos az egyik elemnél rosszul fogtam rá a kápára, rontottam, újra kellett kezdenem a gyakorlatot, és ez most a hetedik helyhez volt elég

- foglalta össze röviden a teljesítményét Kállai Zoltán.

Székely Zója hatodik lett felemáskorláton.

Egy új elem nem sikerült, sajnos leestem, de hát eléggé izgultam, és ezt éreztem az egész mezőnyön is. Valahogy egymás feszültségét fokoztuk...

- értékelt Székely Zója.

Hosszú kihagyás után Szombathelyen tér vissza az Európa-bajnok tornász, Dévai Boglárka

Dévai Boglárka Európa-bajnok tornász az október elején sorra kerülő szombathelyi világkupaversenyen tér vissza. A magyar szövetség csütörtöki tájékoztatása szerint a rangos nemzetközi viadalon több mint húsz ország képviselteti magát. A magyarok közül az Európa-bajnoki bronzérmes Vecsernyés Dávid és a kontinensbajnoki ezüstérmes Kovács Zsófia indulása biztosnak mondható, és minden bizonnyal Dévai Boglárka is bemutathatja gyakorlatát.

Bácskay Csenge beugróként - a térdsérüléssel küszködő olimpikon, Kovács Zsófia helyett került a csapatba - két döntős hellyel zárt szombaton.

Eredetileg nem kellett volna az ugrásban indulnom, ez az utolsó pillanatban derült ki, hogy mégis lesz ez a szer, így ott alapugrást produkáltam, ez most a hatodik pozícióhoz volt elég. A felemáskorláton végül nyolcadik lettem, de igyekszem kijavítani a hibát, hogy legközelebb még jobb legyek

- zárta értékelését Bácskay Cenge.

Magyar érdekeltségű eredmények és pontszámok

Ugrás

  • Dévai Boglárka - 1. (13.950)
  • Bácskay Csenge - 6. (13.200)

Talaj

  • Mészáros Krisztofer - 6. (12.400)

Felemáskorlát

  • Székely Zója - 6. (11.750)
  • Bácskay Csenge - 8. (8.500)

Lólengés

  • Kállai Zoltán - 7. (12.600)
  • Mészáros Krisztofer - 8. (12.300)

Gyűrű

  • Tomcsányi Benedek - 4. (13.100)

Teljes eredménylisták: 

Nők

Férfiak

Szólj hozzá!

Pintér Bence a sajtónak is bemutatta alpolgármester-jelöltjét

Szerinte van rá esély, hogy a pénteki közgyűlésen megválasztják Balog-Farkas Renátát.

Ismét járnak a vonatok Győr és Mosonmagyaróvár között

A késések fokozatosan csökkennek, a menetrend a győri fővonalon délután állhat helyre.

5 gyakori hiba áramláskapcsolók telepítésekor

Hiába a precíz technológia, ha a telepítés során hibák csúsznak a kivitelezésbe.

Nyári locsolás kisokos

Nem mindegy, hogy mikor és mennyit öntözünk. 

Ma debütál a világ legdrágább filmje

Brad Pitt és az F1 a nyári sláger a  mozikban.

Szervezzetek kétnapos esküvőt!

Míg régebben a hajnalig tartó, egynapos ceremóniák voltak jellemzőek, addig ma már sokkal gyakrabban szerveznek kétnapos esküvőket. Hogy ennek mi az oka? Tarts velünk, és eláruljuk!

Idén nagykorú lett a Győrkőcfesztivál 

„A játék az különös, gömbölyű és gyönyörű…”

Parkoló autókat rugdosott egy férfi a győri Ipar utcában

A rendőrök vetettek véget a tombolásának.

Szombathelyi iskolában történt verekedés miatt kell egy fiúnak a bíróság elé állnia

Az elkövető a sértettet tenyérrel arcon, ököllel orrba ütötte.

Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szerdán és csütörtökön

Szerdán és csütörtökön is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország jelentős részén - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéseiből.

Elindult a turisztikai szezon: éberségre int a rendőrség

Győr idén is színes programkínálattal, történelmi látnivalókkal és gasztronómiai különlegességekkel várja a látogatókat, de nem árt figyelni néhány dologra.

Három megye 1-es foci csapattal vág neki a 2025/2026-os szezonnak Szombathely

A Király, az Akadémia, és a Haladás is ott lesz a megyei elitben.

Egy igazán sokoldalú céginformációs rendszer

Cégvezetőként vagy egyéni vállalkozóként sokszor van szükségünk arra, hogy leendő partnereinkről minél részletesebb és megbízhatvóbb információkat gyűjtsünk.