Dél-Koreában bejelentették, hogy megjelent a koronavírus második hulláma

Fehér Buda 2020-06-22 16:27:00
Elsőkként szabadultak meg a vírustól, most az éjszakai kluboknak köszönhetően tért vissza a járvány.

Újból felültötte a fejét a koronavírus Szöulban, Dél-Korea fővárosában. Az ázsiai ország az elsőkként gyűrte maga alá a járványt még májusban, most viszont újból megemelkedett a fertőzöttek száma. A hatóságok hétfőn bejelentették, hogy 24 óra latt 17 új beteget regisztráltak, ami egyébként az elmúlt hónap legalacsonyabb száma. Az elmúlt hetekben 40-50 beteget is találtak naponta, ennek ellenére az ország vezetői enyhítettek a korlátozásokon, és külföldieket is beengedtek az országba.

De a koreai járványügy feje Jung Eun-kyeon azt mondja, hogy összességében emelkedni kezdett a betegek száma, ezért

arra a következtetésre jutott, hogy az országba megérkezett a második hullám.

Dél-Koreában egyébként a szigorú kijárási korlátozások helyett inkább önkéntes karanténra kérték a lakókat, akik ezt olyannyira a szívükre vették, hogy az első hullámot sikeresen átvészelték komolyabb intézkedések nélkül. 

Szöulban azonban most mégis bevezethetik a korlátozásokat, a városban attól tartanak, hogy a következő néhány napban a kórházi ágyak 70 százaléka is megtelhet koronavírusos betegekkel. A hatóságok erre abból következtetnek, hogy a Szöulban feléledő éjszakai élet vált a koronavírus új gócpontjaivá, az új betegek többnyire fiatalok, akik megfordultak valamilyen szórakozóhelyen. Az viszont már nagyobb baj, hogy a lappangási idő alatt újból munkába álltak a fiatalok, több irodában is további gócpontokra leltek a hatóságok.

Dél-Koreában eddig közel 12 ezer 500 beteget regisztráltak, 280 áldozatot szedett a járvány. Jelenleg 1277 aktív esetről tudnak, de a hatóságok szerint a következő napokban drasztikusan meg fog emelkedni az esetek száma.

Forrás: Metro

Szólj hozzá!

Nagycsaládra hivatkozó cigi csempészeket fogott a NAV az M1-esen

A bolgár házaspár 5 milliónyi cuccal bukott le. 

Ötször akarta önkényesen elvinni más autóját egy vasi férfi 

Kétszer sikerült is, börtön lehet a vége. 

Változik a vasúti menetrend a Sopron-Szombathely vonalon

A június 23-26 közötti időszakra érdemes felkészülni. 

30 millió forintos kerettel startol Győrben a praxiskezdési támogatás 

6 betöltetlen háziorvosi hely problémáját oldja meg az új rendszer.

Akadálymentesítik a kőszegi 1-es postát

Több mint 2 éve nincs a városban akadálymentes posta. Bányai-Németh Gábor önkormányzati képviselő járta ki a mostani fejlesztést.

Nyári csúcsforgalomra számít a MÁV a pünkösdi hosszú hétvégén

Főpróbának is beillő 3 nap következik a vonatközlekedésben.

Gyalogost gázolt egy férfi Szombathelyen

A sértett súlyos sérüléseket szenvedett.

Szombathely új parlamenti képviselője nem nyilatkozik Szombathellyel kapcsolatban

Csuzda Gábor a helyi Fideszhez irányított minket. A városi Fidesz elnökének fogalma sem volt arról, ki az a Csuzda képviselő.

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.