Czeglédy makacsul meg akarja tudni, hogy hány munkanélküli lett Vas megyében a járvány miatt

Székely Zoárd 2020-05-21 08:57:00
Bírósági úton kényszeríti ki a kért adatokat.

Újabb posztot tett közzé Facebookon Czeglédy Csaba, miszerint tegnap ismét elküldte a Vas Megyei Kormányhivatalnak a korábban feltett, közérdekű kérdéseit.

Nem árulja el a Vas Megyei Kormányhivatal, hányan lettek munkanélküliek

"Felhívtam a figyelmüket arra, hogy a közérdekű és közérdekből nyilvános adatokat kezelő szervezetek jogszerűen nem hivatkozhatnak arra, hogy az adatkéréssel érintett időszak vonatkozásában nem rendelkeznek az általuk kezelt adatok összesítésével. A tegnapi naptól számítva 15 napjuk van arra, hogy egy egyszerű matematika műveletet (összeadás) elvégezzenek."

- szerepel a bejegyzésben.

Emellett a szombathelyi önkormányzati képviselő felkérte dr. Nemény András polgármestert, hogy keresse meg a kormányhivatal vezetőjét. Állítása szerint nagyon sokan panaszkodnak arra, hogy heteket csúszik az álláskeresési nyilvántartásba vételük - ami többek között szükséges a szombathelyi önkormányzat támogatásának igénybe vételéhez.

"A kormányhivatalnak segítséget kellene adnia saját leterhelt munkatársainak, és talán nem karba tett kézzel kellene néznie, hogy bár ők megszakadnak a munkában, mégis nagyon sok bajba jutott heteket vár az irataira."

- írja Czeglédy.

A képviselő az alábbi kérdésekre várja a választ a kormányhivataltól:

  1. Hány fő szombathelyi lakcímmel rendelkező regisztrált álláskereső volt a nyilvántartásukban 2020. március 11. napon?
  2. Hány fő szombathelyi lakcímmel rendelkező álláskereső kérelmezőt vettek nyilvántartásba 2020. március 11. nap és 2020. május 20. nap között?
  3. Hány fő Vas megyei lakcímmel - ide nem értve a szombathelyi lakcímmel - rendelkező regisztrált álláskereső volt a nyilvántartásukban 2020. március 11. napon?
  4. Hány fő Vas megyei lakcímmel - ide nem értve a szombathelyi lakcímmel - rendelkező álláskereső kérelmezőt vettek nyilvántartásba 2020. március 11. nap és 2020. május 20. nap között?
  5. Hány fő szombathelyi lakcímmel rendelkező regisztrált álláskeresőnek volt megállapítva álláskeresési járadék 2020. március 11. napon?
  6. Hány fő szombathelyi lakcímmel rendelkező regisztrált álláskeresőnek állapítottak meg álláskeresési járadékot 2020. március 11. nap és 2020. május 20. nap között?
  7. Hány fő Vas megyei lakcímmel - ide nem értve a szombathelyi lakcímmel - rendelkező regisztrált álláskeresőnek volt megállapítva álláskeresési járadék 2020. március 11. napon?
  8. Hány fő Vas megyei lakcímmel - ide nem értve a szombathelyi lakcímmel - rendelkező regisztrált álláskeresőnek állapítottak meg álláskeresési járadékot 2020. március 11. nap és 2020. május 20. nap között?

 

Fotó: Czeglédy Csaba Facebook

Szólj hozzá!

Nem csak vetítőterem: a mozi mint városi közösségi tér

A mozi jövőjéről legtöbbször nézőszámok, jegyárak és streamingplatformok kapcsán beszélünk, pedig legalább ilyen fontos kérdés, hogy milyen szerepet tölt be egy mozi a város közösségi életében.

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.

Halász Bence első dobásával döntős kalapácsvetésben

Szabados Ármin is ott lesz a fináléban.

KÉSZ: átadták a megújult az Erzsébet ligeti KRESZ-parkot Győrben – ezzel közel 90 millió forintot spórolt a város

Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.

A Savaria Karnevál idején akarnak a szombathelyi városháza előtt demonstrálni az Oladi Plató lakói

A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.

Érmet várnak a kalapácsvető Halász Bencétől a ma kezdőd atlétika Európa-bajnokságon

De a másik szombathelyi dobó, Szabados Ármin is szép helyezést érhet el.

Húszezer forintért, vizsgálat nélkül írt fel nyugtatót – a Győri Ügyészség vádat emeltek az orvos ellen

A Kapuvári járás egyik állami pszichiátriai szakrendelésén dolgozó férfi receptenként 10 ezer forintért állított ki vényeket. 

Megszüntették a nyomozást abban a feljelentésben, amit a tiszás előválasztás kapcsán Németh Martin tett meg

A politikus jelölt akkor úgy nyilatkozott, hogy szerinte választási beavatkozás történt, amiben akár a Fidesznek is szerepe lehetett.

Győr továbbra is takarékoskodik: nem kapcsolják vissza a díszkivilágítást, és a legtöbb szökőkút sem indul újra

Pintér Bence polgármester szerint az enyhülés csak átmeneti, ezért az újabb hőhullámra készülve fenntartják a víz- és energiahasználat csökkentésére hozott városi intézkedéseket.

Mit lehet tenni, ha a baba nem fogadja el a cumisüveget?

Sok szülő találkozik azzal a helyzettel, hogy a baba egyszerűen elutasítja a cumisüveget.

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Csillagok, hullócsillagok és napfogyatkozás: különleges csillagászati programok jönnek Győrben és Nyúlon

Három estén is az égbolt kerül a középpontba: távcsöves megfigyelések, zenés installációk és lézeres csillagtúrák mellett augusztus 12-én egy látványos részleges napfogyatkozást is megfigyelhetnek az érdeklődők.

Igazi ritkaság: kilenc nappal korábban nyitják meg a felújítás alatt álló Hecsei úti felüljárót

Hétfőn hajnali négy órától ismét minden közlekedő használhatja az átkelőt, az autóbuszok is visszatérnek eredeti útvonalukra.

Kicserélték a győri kórházban meghibásodott transzformátort

Megkezdték az elhalasztott egészségügyi ellátásokat.

Kánikula 2026 - enyhül a hőség, de még nincs vége: szombattól már “csak” másodfokú riasztás lesz érvényben

A július vége óta tartó harmadfokú hőségriasztást mérséklik, de a tartós meleg miatt továbbra is fokozott óvatosságra van szükség.

Két részletben érkezik a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, amit nem kell külön igényelni

Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.

Piknik italok: ízek és élmények a szabadban

Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.

Örömhír: tíz éve nem volt ilyen alacsony az infláció Magyarországon

Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent. 

A barokk összes árnyalata és még egy sor kiváló program vár mindenkit ezen a hétvégén Győrben

Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más. 

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.