Elképesztő csodát láthattak azok a szombathelyi autósok, akik ma reggel a Rohonci úton autóztak végig.

Úgy tudjuk, hogy a gyors munkának egészen észszerű oka van: szeptember 6-tól, vagyis csütörtök reggel 8 órától lezárják - hivatalos meghatározással bizonytalan időre, konyhanyelven végleg - az Arany-patak hidat az autóforgalom elől. A lezárás miatt - amit múlt héten pénteken jelentettek be - pedig a városvezetés megsürgette a munkát a Rohonci úton.
ugytudjuk.hu
Kérdezz Horváth Attilától, önkormányzati képviselőtől Arany-patak híd ügyben
Az ugyanis katasztrofális állapothoz vezetne, ha a Kenderesi utca kiesésével a Rohonci útra torlódó nagy mennyiségű autó csupán egy sávon járhatna, mert ugye csütörtök reggeltől ez lesz.

A Rohonci út felújításának áprilisban álltak neki, azóta kisebb nagyobb szakaszokon vannak felbontások az úton. A buszmegállók például aszfalt helyett betont kaptak a felújítás során, ezek még mindig körbe vannak bójázva.
Bár a híd egyik felét most átadták a forgalomnak, az látszik, hogy közel sincs még készen. Többek között hiányzik a korlát is.
Hogy mikor lesz kész a Rohonci teljes egészében, pontosan nem tudni. A Közút ugyanis korábban csak annyit közölt, hogy 2018 év végre végezhetnek a szakemberek.

A rendőrség szerint nem történt bűncselekmény.
„Olvasni nagyon fontos, mert minden téren hozzátesz az életünkhöz” - Pintér Bence.
Nem lehet azt mondani, hogy egy brutál realista alkotás született.
A kormány egyik vidékfejlesztésnek mondott látvány intézkedésével mennének szembe a bankok.
Nemzetközi Asztalitenisz Bajnokságot rendeznek Szombathelyen.
Füstbe ment a terve: az áruját lefoglalták, és milliós bírságot fizet.
Csőtörés miatt van forgalomkorlátozás a Szent Gellért utca és Rumi út kereszteződésében.
Válaszolt a TISZA Párt elnöke a miniszterelnök megszólalására.
A rendőrök eljárást indítottak.
A külügyminiszter súlyos vádakat fogalmazott meg, de bizonyítékot továbbra sem mutatott.
Sáráson és Szentivánon mart aszfalttal és bitumenes bevonattal dolgozik az Útkezelő.
Kósa Roland kezdeményezéséhez bárki csatlakozhat.
Molnár Csaba szerint a demokratikus vitakultúra a sárdobálás ellentéte.
A nyolc fős, munkanélküli banda áruházakban és benzinkutakon garázdálkodott.
