Hosszabbítás után jutott tovább a Falco a BL-selejtezőben

Vágvölgyi Bálint 2019-09-20 20:25:00
Három ponton múlt.

A Falco KC Szombathely 161-158-as összesítéssel továbbjutott a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája selejtező első fordulójából, miután a pénteki visszavágón hosszabbítást követően 96-90-re kikapott a román CSM CSU Oradea vendégeként.

A szombathelyi, kilencpontos (71-62) Falco-siker után a nagyváradi visszavágón végig a hazaiak irányítottak, de a vendégek nem szakadtak le, és ezzel életben tudták tartani továbbjutásról szőtt álmaikat. A második félidőben összesítésben sokszor volt egyenlő az állás, vagy minimális a különbség. A hajrában aztán mégis lépéselőnyhöz tudott jutni az Oradea, ám a Falco a belátható távolságról sokadszorra is visszakapaszkodott. A rendes játékidő 86-77-tel zárult, így 148-148 lett összesítésben, jöhetett a ráadás, és a végjáték a vendégeknek sikerült jobban.

A mérkőzés legeredményesebb szombathelyi játékosaként az amerikai Juvonte Reddic 21 pontot szerzett.

A Falco a selejtező jövő heti, második fordulójában a lett BK Ventspils együttesével találkozik. Amennyiben a magyar csapat ott is jobbnak bizonyul, a 32 csapatos főtáblára jut.

CSM CSU Oradea – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 96–90, h.u. (20–17, 26–19, 21–22, 19–19)

Bajnokok Ligája-selejtező, 2. mérkőzés
Nagyvárad, Antonio Alexe Aréna
V.: Zurapovic (bosnyák), Maestre (francia), Velikov (bolgár)

Nagyvárad: Watson 9/3, Barnette 12, Richard 24/3, Valeika 13, Zsekovics 19/3. Csere: Broussard 10/3, Baciu 2, Markovics 5/3, Nicolescu 2.

Falco: Hooker 11/3, Perl 15, Benke 5/3, Krivacsevics 2, Reddic 21. Csere: Filipovity 14/6, Váradi 11/3, Washington 7/6, Lake 2

(via MTI)

 

Szólj hozzá!

Nem ment át a közgyűlésen a Móricz Zsigmond rakpartra tervezett monstrum épület terve

A győri látképet romboló társasház egyöntetű elutasítást kapott. 

Lannert Judit vezeti az oktatást – újabb minisztert nevezett meg Magyar Péter

A TISZA Párt elnöke szerint a gyermek- és oktatásügy élére egy több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakember kerül.

A közgyűlés elfogadta a Győr+ és az önkormányzat vagyonkezelői szezrződésének módosítását

Változnak a plakát kihelyezési szabályok, és hamarosan kiderülhet az is, hogy pontosan mekkora bajban van a médiacég. 

Komoly összegben fogadnánk, hogy elhoztuk az összes győri programot a hétvégére

Autós nyílt nap, anyák napi készülődés, hangfürdő, egy csomó koncert és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: “Én azt gondolom hogy önök az igazuk bizonyítása érdekében megtévesztették a győrieket!”

Az alpolgármester szerint a Győr-Szol Zrt. trükközött az adatokkal az ominózus "Nokiás-dobozos" közgyűlésen. 

Vitézy Dávid és Kátai-Németh Vilmos is miniszter lett a TISZA-kormányban

A közlekedési és a szociális tárca vezetőit jelentette be Magyar Péter - délután az oktatásügy miniszterének személyére is fény derül. 

Nem oszlatta fel magát, tovább dolgozik a győri közgyűlés

Fekete Dávid a frakciójával szemben szavazott, Szeles Szabolcs inkább tartózkodott. 

A Győr+ nem tájékoztatta a tulajdonos Győr-Szol Zrt-t, hogy ma már nem jelenik meg az ingyenes újság

Sárkány Pétert kérdeztük a kialakult helyzetről. Tóth Rebeka vezérigazgatót is kerestük, de őt sem mi, sem a Győr-Szol nem érte utol. 

Hatékony védelem az automatizált biztonsági rendszerek segítségével

A modern internetes világban, ahol a fenyegetések száma és összetettsége folyamatosan növekszik, a vállalatok számára létfontosságú a megfelelő kiberbiztonsági stratégiák alkalmazása.

Hogyan óvhatjuk meg a szemkörnyéki bőrt?

A szem körüli bőr rendkívül vékony, épp ezért különösen érzékeny a külső hatásokra.

Az ügyészségi nyomozás még véget sem ért, de a Vas Népe már megírta, hogy nem igaz, hogy valakit munka nélkül fizettek a Sárvári Gyógyfürdőben

A megyei napilap korábban egy sort sem írt arról a mutyiról, ami az országos média figyelmét is felkeltette.

A hőfok szerepe a hidraulika rendszerek hatékonyságában

Gondolta volna, hogy mennyire fontos szerepet játszik a hőszabályozás a hidraulikus rendszerek működésében? Az ilyen rendszerek, különösen teherautókban és munkagépekben, jelentős mennyiségű hőt termelnek működés közben.

Két győri fa kapott faértéktáblát a Föld napján

Egy 150 éves platán és egy különleges tölgy lett a városi zöldfelületek jelképe.

Időközi választás jön Sárváron

Augusztus végére tűzik ki a szavazás időpontját.

Rezidensi-kutatói programot indít a Semmelwis Egyetem és a szombathelyi oktatókórház

A kezdeményezés egy több mint harminc egészségügyi intézményt és szervezetet magába foglaló stratégiai együttműködés része.

A modern kertgondozás forradalma: akkumulátoros kerti gépek a jövőben

A kertápolás területén az utóbbi években jelentős átalakulások történtek, melyek új távlatokat nyitottak a zöld területek szerelmesei előtt.

Szórólapokkal agitált V.Németh Zsolt mellett a kampányban Győrvár polgármestere

Kaczor Zsolt szerint nem mint polgármester, hanem mint magánember kérte a falu lakóit, hogy a fideszes jelöltre szavazzanak. A szórólapokat közmunkások hordták ki, munkaidőn kívül.

Laczkovits-Takács Tímea lett a győri Fidesz-KDNP frakcióvezetője

Egy friss közlemény szerint Fekete Dávid már előzetesen is csupán az országgyűlési választásokig vállalta a frakcióvezetést