Csaló építési vállalkozó ellen emeltek vádat Szombathelyen

Nagy Donát 2020-12-17 07:56:57
A pénzt eltette, de a házak csak nem készültek el.

A Szombathelyi Járási Ügyészség több sértett sérelmére elkövetett csalás és sikkasztás miatt emelt vádat az ellen a férfi ellen, aki nem fizette vissza a kölcsönöket,
valamint nem építette fel a lakóházakat, amiknek a felépítésére vállalkozott 2018-2019-ben Szombathelyen - írja a Vas Megyei Ügyészség.

A vádirat szerint a vádlott az egyik sértettől 13 millió forint, míg egy másik sértettől 400.000 forint kölcsönt kapott, amit a megállapodás szerinti határidőig nem fizetett vissza.

Illusztráció

Fotó: Pixabay

Ugyanebben az időszakban a vádlott két családi ház generálkivitelezésére is vállalkozott egy építőipari cég nevében. A vádlott átvett a sértettektől az egyik ház esetében 18,7 millió forintot, a másik ház esetében pedig 13,5 millió forintot. A vádlott mindkét ház megépítését megkezdte, az egyik esetben 8,4 millió forint értékű, a másik esetben 1,8 millió forint értékű munkát végzett el.

Azonban felépítésüket nem fejezte be, mert az épületek kivitelezéséhez már a munka elvállalása idején sem rendelkezett megfelelő pénzügyi háttérrel.

A vádlott továbbá vállalkozott egy épület felújítására is, azonban elsikkasztotta a megrendelő által a rendelkezésére bocsátott 2,7 millió forint értékű építőanyagot, amit más építkezésen használt fel.

A Szombathelyi Járási Ügyészség végrehajtandó börtönbüntetés és pénzbüntetés kiszabását indítványozta a vádlottal szemben.

Szólj hozzá!

Ingyenes filmvetítés és beszélgetés Győrben az Alzheimer-kórról

Díjnyertes dokumentumfilm, majd közérthető, őszinte párbeszéd szakemberekkel.

A Rákóczi Ferenc utcát, a Várkört és a Pék utcát is felújítják Kőszegen

A közbeszerzést kiírták, egyelőre még nem lehet tudni, hogy ki lesz a kivitelező.

Harmadik alkalommal rendezték meg Győrben a Fehér Miklós Emléktornát

Az emlékezésé és az összetartozásé volt a főszerep szombaton, a Magvassy-csarnokban.

Paks II. - 80 milliárdos hűtlen kezelés gyanúja miatt feljelentést tett Tordai Bence

A politikus szerint a kormány annak ellenére utalta át a közpénztámogatást az oroszoknak, hogy az Európai Bíróság visszavonta kormánytámogatás lehetőségének engedélyét.

7 milliárd forintot csalt el egy budapesti bűnszervezet, a szálak a Nyugat-Dunántúlra vezetnek

Fiktív számlákat állítottak ki, és vissza nem fizetett hiteleket vettek fel.

Magyar Kultúra Hete Győrben - kiállítások, filmek, táncház és zenés estek

Január 20. és 24. között különleges programsorozattal vár minden érdeklődőt a Rómer Flóris Múzeum.

10 hónappal a bejelentés után valóban meg is kezdődött kőszegi Hősök tornya felújítása

A 375 milliós projektből magára a felújításra 156 millió forintot költenek el. Eredetileg 2026 márciusára készen kellett volna lennie a felújításnak.

Győrben is érvényben a vörös kód - mindenkinek jár a segítség a hidegben

Pintér Bence a lakosság figyelmét kéri az előttünk álló extrém fagy idejére.

Sárkány Péter: a Győr-Szol feladata a piaci alapon bérbe adott ingatlanok piaci áron történő hasznosítása

Az elnök-vezérigazgató Kósa Rolandnak írt válaszában kifejtette, hogy ettől semmilyen körülmények között sem tekinthetnek el. 

Extrém hidegben is számíthatnak rá - segítséget ajánl fel Hajtó Péter szombatra Győrben

Egyedül élő időseknek és mozgássérülteknek nyújt gyakorlati segítséget a független képviselő az előttünk álló hideg napokon.

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.

Pénteki gumicsont: Trump levelet írt Orbánnak

Nem! Pénzügyi védőpajzsról továbbra sincs szó benne.

A győriek az extrém hidegben sem maradnak hétvégi program nélkül

Lesz gardróbvásár, bábszínház, punk koncert és szauna szeánsz, de a legendára, Fehér Miklósra is emlékezünk egy gálával.