Csak a szokásos: tovább esett a Vas Népe és a Kisalföld eladási példányszáma

Farkas Bazsi 2020-12-22 17:23:00
A Vasi napilap alig van 26 ezer eladott példány felett. Győr-Moson-Sopron megyében 36 ezer körül fogy a lap.

Mivel a második negyedéves adatokat - állítólag a kiadók kérésére - nem tette közzé a Magyar Terjesztés-ellenőrző Szövetség, így némi meglepetés volt ma, hogy a harmadik negyedéves adatok kikerültek a MATESZ oldalára - szúrta ki a Magyar Hang.

Idén májusban, az első negyedéves jelentéskor írtunk róla, hogy a Vas Népe egy év alatt közel 2500 előfizetőt veszített, így a statisztika szerint 28 ezer 169 lapot adnak el naponta. 

Tovább csökkent a Vas Népe és a Kisalföld eladási példányszáma

Kikerültek a legfrissebb adatok a MATESZ, vagyis a Magyar Terjesztés-Ellenőrző Szövetség weboldalára. Ezek alapján pedig tovább csökkent mind a Vasi, mind pedig a Győr-Moson-Soproni napilap eladott példányszáma. A Vas Népe éppen, hogy el tud adni 28 ezer példányt a megyében. Ez összevetve a tavaly ilyenkori adattal jó két és fél ezres vásárlóvesztést jelent.

A Kisalföld pedig 5000 napi vásárlót veszített ezen időszak alatt, így a Győr-Moson-Sopron megyei napilap 40 ezer 277 napi statisztikát produkált 2020 első negyedévében.

A most kijött számok szerint az újságok napi példányszámai még tovább estek. A Vas Népe naponta 26 ezer 323, míg a Kisalföld 36 ezer 520 példányt értékesít naponta. 

Titkosították a Vas Népe eladási adatait

Az utolsó előtti pillanatban, azaz szeptember 29-én tette közzé éves beszámolóját a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány tulajdonában lévő MediaWorks Zrt. - írja az Átlátszó. A beszámoló szerint a cégbe tavaly szeptemberben olvadt be az egykor Andy Vajna tulajdonában álló Avalue Befektetési Kft., az Inform Média Lapkiadó Kft., a Juhász Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., a K4A Lapkiadó Kft., a szintén egykori Vajna-tulajdon LAPCOM Zrt.

Az Ugytudjuk.hu értesülései szerint a Vas Népe Szombathelyen értékesített lapszáma 3-4000 darab körül van összesen. 

A Magyar Hang kiemeli, hogy a legtöbbet a Nők Lapja esett (nagyjából 18 ezret), de jelentőset esett a NER-kézbe került Szabad Föld (4 ezer) is. A HVG nagyjából kétezer, a 168 óra közel ezerötszáz, a Magyar Demokrata nyolcszáz példánnyal esett.

Fotó: Magyar Hang

Az auditált országos napilapok közül a Nemzeti Sport négyezer, a Népszava két és félezer értékesített példánnyal csökkent kilenc hónap alatt. A friss számok alapján így az egyetlen sportnapilapból átlagosan naponta már csak 23 ezer példány fogy, a Népszavából pedig 17 ezer. A Magyar Nemzet néven megjelenő kormánypárti napilapot nem auditálják, így annak eladásairól nem tudni pontosat – piaci információk szerint jelenleg 10 ezer körüli példányszámban fogyhat. 

Szólj hozzá!

Pintér Bence a sajtónak is bemutatta alpolgármester-jelöltjét

Szerinte van rá esély, hogy a pénteki közgyűlésen megválasztják Balog-Farkas Renátát.

Ismét járnak a vonatok Győr és Mosonmagyaróvár között

A késések fokozatosan csökkennek, a menetrend a győri fővonalon délután állhat helyre.

5 gyakori hiba áramláskapcsolók telepítésekor

Hiába a precíz technológia, ha a telepítés során hibák csúsznak a kivitelezésbe.

Nyári locsolás kisokos

Nem mindegy, hogy mikor és mennyit öntözünk. 

Ma debütál a világ legdrágább filmje

Brad Pitt és az F1 a nyári sláger a  mozikban.

Szervezzetek kétnapos esküvőt!

Míg régebben a hajnalig tartó, egynapos ceremóniák voltak jellemzőek, addig ma már sokkal gyakrabban szerveznek kétnapos esküvőket. Hogy ennek mi az oka? Tarts velünk, és eláruljuk!

Idén nagykorú lett a Győrkőcfesztivál 

„A játék az különös, gömbölyű és gyönyörű…”

Parkoló autókat rugdosott egy férfi a győri Ipar utcában

A rendőrök vetettek véget a tombolásának.

Szombathelyi iskolában történt verekedés miatt kell egy fiúnak a bíróság elé állnia

Az elkövető a sértettet tenyérrel arcon, ököllel orrba ütötte.

Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szerdán és csütörtökön

Szerdán és csütörtökön is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország jelentős részén - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéseiből.

Elindult a turisztikai szezon: éberségre int a rendőrség

Győr idén is színes programkínálattal, történelmi látnivalókkal és gasztronómiai különlegességekkel várja a látogatókat, de nem árt figyelni néhány dologra.

Három megye 1-es foci csapattal vág neki a 2025/2026-os szezonnak Szombathely

A Király, az Akadémia, és a Haladás is ott lesz a megyei elitben.

Egy igazán sokoldalú céginformációs rendszer

Cégvezetőként vagy egyéni vállalkozóként sokszor van szükségünk arra, hogy leendő partnereinkről minél részletesebb és megbízhatvóbb információkat gyűjtsünk.