Idén 746-an jelentkeztek az ELTE-SEK-re

Varga Mátyás 2020-04-15 16:39:00
Az 5%-kal kevesebb, mint a tavalyi adat volt. Legnagyobbat a gépészképzés zuhant.

Nyilvánosságra kerültek a 2020. évi általános felvételi eljárás jelentkezési adatai. 2020 szeptemberében induló felsőoktatási képzésekre összesen 91 460-an nyújtottak be érvényes jelentkezést. A jelentkezők többsége állami ösztöndíjas formában kíván továbbtanulni, a legnépszerűbb egyetem továbbra is az ELTE.

A pedagógusképzésekre országosan 8 181-en jelentkeztek első helyen idén, ami kevesebb mint a tavalyi 13 610-as létszám. A pedagógusképzési területen bekövetkezett közel 40%-os visszaesés vélhetően az emelt szintű érettségi követelmény bevezetése miatt történt. Az ELTE szombathelyi pedagógusképzése azonban kiemelkedően teljesített, a fennállásának hatvanadik évét ünneplő szombathelyi felsőoktatási intézmény mindössze három százalékos visszaesést könyvelhet el a tanárszakokra az első helyen jelentkezők számát illetően. 

A Savaria Egyetemi Központban a pedagógusképzésen kívül a többi stratégiai fontosságú terület, a sporttudományi képzések és a gazdaságtudományi képzések is jól teljesítettek, az idén induló pszichológia szakra pedig 54 fő adta be jelentkezését. Míg a tavalyi felvételi eljáráshoz képest országosan több mint 20 ezerrel azaz 18 százalékkal csökkent a jelentkezési létszám, addig az ELTE szombathelyi képzéseire történő jelentkezések mindössze 5 százalékkal estek vissza.

 

Felére csökkent a felvett elsőéves gépészhallgatók száma Szombathelyen

Múlt héten hozták nyilvánosságra a felvételi ponthatárokat, ekkor derült ki, kit hova vettek fel a felsőoktatásba. A felvételizőkön túl persze más fontos információk lettek így nyilvánosak. Például az is, hogy szeptemberben az ELTE szombathelyi kampuszán 591 hallgató kezdheti meg a tanulmányait, ami szép számnak néz ki, de érdemes megjegyezni, hogy 10 százalékos visszaesést történt az egy évvel ezelőttihez képest.

 

A mostani adatok szerint az egyetem el tudja indítani a tavaly bejelentett, turizmus-vendéglátás szakot. 

A gépészképzés jelentkezési adatai idén ismét meredeket zuhantak. Tavaly 62-en jelentkeztek a szakra, idén ez a szám mindössze 38 lett.

A vidéki felsőoktatási intézmények között ezzel a legkisebb visszaesést tudhatta magáénak az ELTE SEK, összehasonlítva Szegeddel és Debrecennel, ahol a visszaesés 17 és 20 százalékos volt. Elmondhatjuk tehát, hogy az idei beiskolázási kampányát is sikerrel zárta az ELTE SEK. 

Szólj hozzá!

Holnaptól egy hónapig tartó vidámparkot nyitnak Bükfürdőn

Légvár, kisvasút, dodgem, és még sok minden más.

Ropiként törte a fákat Kőszegen a tegnap esti vihar

Balesethez és vihar következtében kilenc fakidőléshez riasztották a Vas vármegyei tűzoltókat tegnap.

A napelemes rendszerek rejtett költségei

A napelemes rendszerek egyre népszerűbbek Magyarországon, hiszen a környezetkímélő hatásuk mellett hosszú távon jelentős megtakarítást biztosítanak.

Pintér Bence a sajtónak is bemutatta alpolgármester-jelöltjét

Szerinte van rá esély, hogy a pénteki közgyűlésen megválasztják Balog-Farkas Renátát.

Ismét járnak a vonatok Győr és Mosonmagyaróvár között

A késések fokozatosan csökkennek, a menetrend a győri fővonalon délután állhat helyre.

5 gyakori hiba áramláskapcsolók telepítésekor

Hiába a precíz technológia, ha a telepítés során hibák csúsznak a kivitelezésbe.

Nyári locsolás kisokos

Nem mindegy, hogy mikor és mennyit öntözünk. 

Ma debütál a világ legdrágább filmje

Brad Pitt és az F1 a nyári sláger a  mozikban.

Szervezzetek kétnapos esküvőt!

Míg régebben a hajnalig tartó, egynapos ceremóniák voltak jellemzőek, addig ma már sokkal gyakrabban szerveznek kétnapos esküvőket. Hogy ennek mi az oka? Tarts velünk, és eláruljuk!

Idén nagykorú lett a Győrkőcfesztivál 

„A játék az különös, gömbölyű és gyönyörű…”