Bye-bye Force India

ugytudjuk.hu 2018-08-23 20:08:00
Új néven, pontjait elvesztve folytatja tovább a Forma1-es csapat.

Tiszta lappal, Racing Point Force India néven indul már a hétvégi Belga Nagydíjon a korábban Sahara Force India F1 néven szereplő csapat a Forma-1-es világbajnokságban, írja az MTI.

A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) honlapján csütörtökön megjelent közlemény szerint az istálló elveszíti az összes eddig gyűjtött konstruktőri pontját (59), de a szervezet különleges engedélyével rajthoz állhat a mostani versenyhétvégén. A csapat indulása korábban azért nem volt biztos, mert a silverstone-i csapattal szemben hetekkel ezelőtt csődeljárás indult. Az istállót aztán egy trükkös lépéssel megmentette a csődtől egy befektetői csoport, melynek egyik első embere a Williams-pilóta Lance Stroll édesapja.


A problémát az okozta, hogy a korábbi többségi tulajdonos-páros, Vijay Mallya és Subrata Roy pénzügyi és jogi problémái miatt 13 hitelező indiai bank is bekerült a Force India tulajdonosi körforgásába, és mind a 13 pénzintézet jóváhagyása kellett volna a csapat teljes eladásához.
   

Mivel ez a belga versenyhétvége előtt lehetetlen volt, Lawrence Strollék úgy hidalták át a problémát, hogy a csapat értékeit vették meg, például az autókat, de maga az istálló nem cserélt gazdát. Az értékátvételtől függetlenül az indulási jog Mallyáéknál maradt, ám mivel nekik nincs mivel elindulniuk, az FIA különengedélyt adott az immáron Stroll vezette konzorciumnak, hogy az autóikat szezon közben benevezhessék, és azok rajthoz állhassanak már Spában is.
   

"Nagyon elégedett vagyok, hogy pozitív végkimenetele lett az ügynek. Üdvözöljük a sorozatban a Racing Point Force Indiát" - mondta az FIA-elnök Jean Todt a közleményben.
   

A csapat versenyzői, Sergio Perez és Esteban Ocon megtarthatják eddig megszerzett pontjaikat, ők ezzel a lépéssel csak csapatot váltottak a bajnokság közben.

Címlapfotó: twitter.com/ForceIndiaF1

Szólj hozzá!

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs.