Budapesten járt két koronavírussal fertőződött csehországi beteg

ugytudjuk.hu 2020-03-03 10:09:00
Milánóból tartottak hazafelé.

Csehországban vasárnap találták meg az ország első három koronavírussal fertőződött betegét. Kedden viszont a cseh egészségügyi miniszter egy sajtótájékoztatón bejelentette, hogy kettő újabb beteget találtak, akik előtte több országban is megfordultak, írja az expats.cz. Így az ismert esetek száma ötre ugrott ma délelőtt. 

A sajtótájékoztatón elmondták, hogy a két új beteg mozgását igen alaposan le tudták követni a cseh szervezetek. A két turista Milánóból utazott Bécsbe, ahol egy hotelben szálltak meg. Ezután

Budapesten keresztül Brnoba majd Prágába utaztak, ahol egy Airbnb-ben aludtak. 

A lányok elmondták, hogy milyen tömegközlekedéssel járták be az útjukat, így egy buszsofőr, 18 utas, kettő taxisofőr és egy pincér is karanténba került, hiszen az elmúlt napokban érintkeztek a két új beteggel. A cseh hatóságok ezen felül lezárta azt a a prágai lakást, ahol a két beteg tartózkodott, majd szakemberek fertőtlenítették az egész ingatlant, hogy megszüntessék a további fertőzés veszélyét.

A cseh hatóságok még hozzátették, hogy mind az öt beteg jó állapotban van. Többjük egyáltalán nem mutat tüneteket, néhányuknál pedig csak enyhe megfázásos tünetek léptek fel., tehát minden valószínűség szerint teljesen felépülnek majd.

Szólj hozzá!

Győr után, Zalaegerszeg is a város fejlesztéséért felelős miniszteri biztost kapott. Felkészül Szombathely?

A most kinevezett zalai Szilasi Gáborban, és a győri Fekete Dávidban az a közös, hogy mindketten a Fidesz-KDNP parlamenti képviselőjelöltjei.

Pénteken, szombaton és vasárnap ingyenes lesz Szombathelyen a tömegközlekedés

Ezzel szeretnék elérni, hogy a szélsőséges téli időjárásban minél kevesebben üljenek autóba.

Idős férfit mentett meg egy szabadnapos rendőr a Vas megyei Tanakajdon

Gyermekével szánkózott, mikor meghallotta a segélykérést.

Nagykapacitású szünetmentes tápegység gyulladt ki a szombathelyi MÁV rendelőben

Ma szünetelnek a szakrendelések, pénteken csak részlegesen fogadnak pácienseket.

Itt lesznek januárban előre tervezett áramszünetek Győrben

Hálózatépítés miatt lesz áramkimaradás. 

Az online vásárlás kényelme és rugalmassága a modern korban

A digitális technológia térnyerésével a vásárlási szokásaink alapvetően megváltoztak. Régebben a vásárlás hosszadalmas tevékenység volt, amely boltokon átívelő keresgélést jelentett.

Nőtt a vendégforgalom tavaly novemberben - a külföldiek pörgették a turizmust

A KSH friss adatai szerint 2025 novemberében közel 1,4 millió vendég érkezett a hazai szálláshelyekre, a bevételek is látványosan emelkedtek.

Hétfőn érkezik Szombathelyre Navracsics Tibor, hogy egyeztessen a városvezetőkkel

A miniszter azt méri fel, hogy mennyi pénzt kell visszaadni a városnak ahhoz, hogy biztonságosan tudjon működni.

„Extrém hideg, kevés válasz” - konkrét döntéseket vár a TISZA a kormánytól

Magyar Péter szerint a közelgő fagyok idején nem kommunikációra, hanem azonnali, emberséges intézkedésekre lenne szükség.

Hétvégi programajánló Győr környékére

Koncert, önismeret, szauna-szeánsz, kirándulás, és egy csomó minden más. 

Lakbéremelés a Győr-Szolnál: Kósa Roland szerint a győriek kárára gazdálkodik a városi cég

Az alpolgármester adatigényléssel próbálja feltárni a lakásvagyon kezelésének részleteit.

Hófúvás miatt narancs riasztás van érvényben a Dunántúlon

Viharos szél, hótorlaszok és komoly lehűlés nehezíti a közlekedést.

Mecset épül Szombathelyen a Vásárcsarnok mellett

A hírt a Magyar Iszlám Közösség osztotta meg.

Podcastban mutatkoznak be a TISZA jelöltjei - az első adásban Győr is hangsúlyos szerepet kapott

A TISZTA Hang első adásában országos ügyekről és helyi felelősségről is szó esett.

Győr ismét Fehér Miklósra emlékezik a hétvégén

Ingyenes emlékgálát rendeznek január 11-én - futball-legendákkal és egész napos programmal.

Kihűlés közeli állapotban találták meg a férfit Körmend mellett

A hozzátartozók indultak a keresésére annak a 34 éves férfinak, aki munkába indult, de oda nem érkezett meg, majd a rendőrség segítségét kérték.

Kampány helyett lapátol a TISZA

Péntekig egészen biztosan.