Börtönbe került a Született feleségek főszereplője

ugytudjuk.hu 2019-10-16 11:14:00
A Lynettet játszó színésznő a gyerekének akart segíteni, de nem sült el jól.

Megkezdte kéthetes börtönbüntetését egy kaliforniai szövetségi börtönben Felicity Huffman, a Született feleségek sztárja, akit csalás és vesztegetés miatt ítéltek el, mert kiderült, hogy több gazdag szülőhöz hasonlóan törvénytelenül akarta bejuttatni gyerekét az egyetemre.

Huffmant kedden férje, William H. Macy vitte el kocsival Dublinba, a San Franciscó-i területi női börtönhöz. A fegyintézetet a média Club Fed néven emlegeti, a Forbes 2009-es listáján a tíz legkényelmesebb büntetés-végrehajtási intézet között szerepel, számos hollywoodi híresség fordult meg már a falai között, mások mellett a Hollywood madámjaként emlegetett Heidi Fleiss.

Huffman az őt képviselő ügyvédi iroda tájékoztatása szerint három rabbal került egy cellába, amelyben nyitott, közös vécé van. A színésznőt öt alkalommal ellenőrzik naponta a cellában, de használhatja a tornatermet, a könyvtárat és a tévészobát.

A börtön szóvivője elmondta, hogy Huffmanra is azok a szabályok vonatkoznak, mint a többi rabra. Khaki színű nadrágot és blúzt, hozzá barna pólót kell viselnie, és köteles egy nevével ellátott kitűzőt hordani a ruháján. Az ébresztő hajnali ötkor van, a reggeli 5.30-kor, az ágyakat 6 órára kell rendbe tenni. Az orvosi szűrésen átesett elítéltek általában az étkeztetésben, a karbantartásban vagy csoportosan dolgoznak.

Az 56 éves Huffmant szeptemberben ítélték 14 nap börtönre, 30 ezer dollár (9 millió forint) bírságra és 250 órányi közösségi munkára, továbbá egy évre próbaidőre az után, hogy bűnösnek vallotta magát a lánya egyetemi felvételijét érintő csalásban és megvesztegetésben. Az Emmy-díjas színésznő az ítélethirdetéskor könnyek között kért bocsánatot. Mint mondta: „Megijedtem. Hülye voltam, és nagyon rosszul döntöttem”.

A bíróság hangsúlyozta, hogy Huffman egy olyan felvételi rendszert akart kijátszani, amelyet már amúgy is eltorzított a pénz és a kivételezés.

Huffman volt az első szülő, akit az igazságügyi tárca szerint az eddigi legnagyobb felvételi botrányban elítéltek. Az ügyben 51 vádlott szerepelt. A legtöbben a felvételi tanácsadót, William Singert fizették le, hogy elintézze, hogy a gyerekek tesztjei sikerüljenek. Mások pedig azért fizettek Singernek, hogy megkenje az edzőket, és így sportolóként kerülhessenek be a gyerekeik az egyetemre.



Huffman 15 ezer dollárt (4,5 millió forintot) adott Singernek, hogy feljavítsa nagyobbik lánya felvételi tesztjét. Singer bevallotta, hogy lefizette azt, aki a teszteket ellenőrizte, hogy javítsa ki a lány válaszait.

A vizsgálat során kiderült, hogy Huffman viszonylag keveset fizetett a felvételi sikeréért, akadt olyan szülő, aki 500 ezer dollárt (150 millió forintot) szánt rá.

(MTI)

Szólj hozzá!

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.

Jön a rezsicsökkentés a háziorvosi praxisoknak Győrben

Pintér Bence szerint jobban jár a város „ha erre megy a győriek pénze, mint a fideszes politikusok zsebébe a Zsebbenjó programon vagy rezsitámogatásokon keresztül."

Kósa Roland: „Ideje rendet tenni!” 

Az alpolgármester szerint romlik a belváros állapota, ezért több területen is beavatkozásra készül a városvezetés.

Győri programok a hétvégére

Advent második hetében megjön a Mikulás, a Vacogó Angyalok sőt, még a punkok is. 

Hogyan formálja át a mesterséges intelligencia a mindennapi döntéseinket?

Az utóbbi évtizedben a mesterséges intelligencia lassan, de szinte az élet minden területére beszivárgott.

56 millió forintot fizetett ki bérekre a 2024/2025-ös szezonban a Szombathelyi Haladás NB III-as labdarúgó csapata

A Kft. 7 millió forintos árbevételt, és 98 és fél millió forintos támogatást könyvelt el.

Leállítja a Cinema City a kormányzati reklámokat a nagy felháborodás miatt

Hát hogy tudják meg így a gyerekek, hogy mire készül Brüsszel?!

A szimfonikusokkal húzza el a nótánkat az Ocho Macho

Itt az év végi nagy szombathelyi programajánló. Mutatjuk a városi Szilveszter minden részletét is.

Fórumot tartottak Győrben a fogyatékossággal élők helyzetének javításáról

A városvezetés azt ígéri, hogy a felvetett problémákat ütemezetten beépítik a döntéshozatalba.

Ha csütörtök, akkor programajánló

Mikulás minden mennyiségben Győr környékén.

Digitálisra vált a parkolás Győrben – 2026-tól megszűnik a papíralapú bérlet

A Győr-Szol Zrt. szerint egyszerűbb és gyorsabb lesz az ellenőrzés, de több fontos szabályváltozásra is érdemes figyelniük az autósoknak.

Közös adventi éneklést tartottak a Győri Zsinagógában 

Az EESZI és a Széchenyi Egyetem idei adventi rendezvényén majd’ kétszáz rászoruló és fogyatékkal élő vett részt.

„Papírjuk lesz róla” – Magyar Péter szerint újabb pofont kapott a kormányzati propaganda

A TISZA elnöke azt állítja: a budapesti ítélőtábla döntése bizonyítja, hogy a Fidesz médiája rendszeresen valótlanságokat terjeszt a pártról.

Nem kell a TISZA Pártra várni ha brutális adóemelést keres az ember - elég csak Győrújbaráton élni

A település nagyra nyitotta a kassza ajtaját. A letelepedési díj után most itt vannak az újabb sarcok. 

Nagy István szerint 2030-ra Európa élvonalába emelné a magyar agráriumot a kormány

Csak bízni tudunk benne, hogy nem Nagy Márton varázsgömjéből jósolt. 

Baleset bénítja a forgalmat az M1-esen Tatabánya térségében

A Hegyeshalom felé vezető oldalon már 8 km-es a torlódás.