Boris Johnson szerint már nem a görbét, hanem a teve hátát kell kiegyenesíteniük a briteknek

Fehér Buda 2020-09-18 06:46:57
A szigetországban megkérdőjelezhetetlenül beütött a második hullám.

Ahogy sok országban, úgy Angliában is megindult a koronavírus-járvány második hulláma. A szigetországban úgy tűnt, a nyár végére már sikerült megállítani a járványt, ám az új fertőzések száma miatt most úgy néznek ki a grafikonok, mint egy teve háta. Angliában éppen ezért újból kijárási korlátozásokat vezettek be, az országban este tízkor be kell zárnia a kocsmáknak, és hatnál több ember nem találkozhat egyszerre.

Márciusban Boris Johnson, a brit miniszterelnök még egy sombreróhoz hasonlította a járvány görbéjét, most már egy teve hátához. A miniszterelnök szerint azonban még nem késő második alkalommal kilapítani a görbét, így még megmenthető lehetne a karácsony is. Johnson szerint ehhez azonban az szükséges, hogy most mindenki fegyelmezett legyen, és betartsa az előírásokat.

Johnson egyébként egy interjúban élt a tevés hasonlatta, majd egy pillanat múlva saját magát is összezavarta azzal, hogy nem tudta eldönteni, hogy a dromedárokról, vagy a tevékről beszélt. A brit The Sun lap szerkesztői szerint a tevékről.

Angliában jelenleg az északi területeken lépett új stádiumba a járvány, a brit törvényhozók most arról tárgyalnak, hogy kifejezetten ebben a régióban komolyabb korlátozásokat vezetnek be. Wales-ben sem túl jó a helyzet, a helyi hatóságok itt már azt javasolták, hogy a bárokat és a vendéglőket is zárják be este 11-kor. A járvány második hulláma, úgy néz ki, előbbre jár, mint Magyarországon, a brit hatóságok ugyanis arról számolnak be, hogy a kór jelenleg a fiatalokról az idősekre terjed, szerdáról csütörtökre például megduplázódott a nyolcvan év feletti betegek száma.

Szólj hozzá!

Lecserélte V.Németh Zsoltot Körmend fideszes polgármestere

Már a tiszás Horváth Nándor Zsolttal egyeztetett a város további fejlődéséről.

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.

Téves gyanú miatt kezdtek autós üldözésbe - vádat emelt a győri ügyészség egy testvérpár ellen

A férfiak tolvajoknak hittek egy autóban várakozó öt fiatalt, majd az üldözés során többször is nekihajtottak az előlük menekülő járműnek.

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.