Biztonsági kamerák szüntethetik meg a biciklilopást a Szombathely-Szőlős vasútállomáson

Nagy Donát 2020-10-07 12:11:24
Több kerékpárt is elvittek tolvajok az elmúlt időszakban a peron mellől.

Múlt héten írtunk róla, hogy tulajdonképpen ingyen biciklibolttá vált a Szombathely-Szőlős vasútállomás kerékpártárolója.

Egymást figyelmeztetik az utazók: csórják a bringákat a Szombathely-Szőlős vasútállomáson

Az elmúlt években rengeteget fejlesztett a GYSEV Zrt. a Sopron - Szombathely - Szentgotthárd vonalon, ezzel valós alternatívát nyújtva az autós közlekedéssel szemben. Nagyrészt új Flirt vonatok járnak viszonylag gyakran, valamint a peronokat és állomásokat is felújították. Amivel azonban nehéz mit kezdeni, az az emberi gyarlóság.

A helyszínen mi is találtunk több elvágott biciklizárat, biztonsági kamerát azonban nem láttunk.

A Szombathelyi Rendőrkapitányság azt írja, hogy jelenleg három esetben folytatnak büntetőeljárást a a kerékpárlopások miatt.

A GYSEV Zrt. tervei szerint Szombathely-Szőlős megállóhelyen egy határon átnyúló projekt forrásainak felhasználásával jövő évben új, fedett, kivilágított és a jelenleginél több férőhelyet biztosító kerékpártároló készülhet.

- írja a kérdéseinkre válaszul Rázó László sajtószóvivő, majd hozzáteszi:

Vasúttársaságunk hivatalos forrásokból értesült arról, hogy sajnálatos módon valóban több kerékpárlopás is történt az elmúlt időszakban az érintett helyszínen. Éppen ezért vizsgáljuk annak a lehetőségét, hogy biztonsági kamerákat telepítsünk az új kerékpártárolóhoz Szombathely-Szőlős megállóhelyen, mivel ez jelentősen megkönnyíti az elkövetők beazonosítását.

Azaz egyelőre érdemes a lehető legvastagabb biciklizárral felkészülnie a bringával érkezőknek, később pedig remélhetőleg sikerül felszerelni egy kamerát, ami könnyebb préda után fordíthatja a tolvajok tekintetét. A végső megoldás pedig a fentebb említett, modern kerékpártároló lehet.

Szólj hozzá!

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.