Bíró Olivér: A Falco a rájátszásra lesz a legélesebb

Vágvölgyi Bálint 2019-04-01 18:14:00
A sárga-feketék bedobója a harmadiknál jobb helyezésben is bízik.

Fontos győzelem aratott vasárnap este a  a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely, amely a Naturtex-SZTE-Szedeák legyőzésével fellépett a a tabella harmadik helyére.

– Nagyjából ilyen mérkőzésre számítottam, mint amilyen lett a Szeged elleni – mondta Bíró Olivér, a Falco bedobója a BB1.hu-nak. – Mindenféle nagyképűség nélkül mondom, de számunkra ez egy kötelező győzelem volt hazai pályán. Álmosan, lassan játszottunk, nem tudtunk igazán elszakadni a Szegedtől. A meccs végén még jobban vissza is jöttek, de a lényeg, hogy sikerült nyernünk. A fontos, hogy megvan az újabb két pont, és feljebb léptünk a tabellán a harmadik helyre. Remélem, hogy most már ezt meg tudjuk tartani.

A Körmend elleni hazai fiaskó után érthető módon nem volt jó a hangulat Szombathelyen, ám azóta a csapat háromból-hármat nyert és jó esélye van arra, hogy ez négyből-négy legyen, hiszen a záró fordulóban az utolsó helyezett TF-fel találkozik.

– Azt mindenki tudja, hogy Szombathelyen egy Körmend elleni vereség olyan, mintha a bajnokságot veszítetted volna el – folytatta a játékos. – Jó lett volna a szurkolóinknak örömet okozni, de azzal is tisztában voltunk, hogy ez csak egy meccs volt az alapszakaszból. Igyekeztünk ezt a hibát kijavítani. Leültünk átbeszélni a dolgainkat, hogy mi az amin változtatni kellene. Az volt a terv, hogy megpróbáljuk mind a négy hátralévő meccsünket megnyerni. Eddig háromból-háromnál tartunk, legközelebb a TF-et is megpróbáljuk legyőzni. Akkor teljesítenénk a kitűzött a célt, és a harmadik hely meglenne az alapszakasz végére. Ez egy jó pozíció lenne a középszakasz előtt. Úgy érzem, hogy sikerült átlépnünk a saját árnyékunkat. Az új játékosok is egyre jobban beépülnek a csapatba. A kialakult helyzet szerintem normális is volt, hiszen az alap helyzet az, hogy augusztustól együtt készül egy csapat. Mi pedig januártól kezdtük el összerakni ezeket a darabkákat az új játékosokkal. Jó úton vagyunk, meccsről-meccsre ez szerintem meg is fog mutatkozni.

Azt várom, hogy a rájátszás során leszünk a legélesebbek, amikor az a legfontosabb.

Vajon beérné-e Bíró Olivér egy esetleges harmadik helyezéssel a bajnokság végén is?

– Nem szeretünk ennyire előremenni, és ezekről a dolgokról beszélni, de én saját magam bízom abban, hogy a harmadik helynél a szezon végén előrébb is végezhetünk – zárta szavait a Falco bedobója.

Szólj hozzá!

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.