Bana Tibor: legalapvetőbb fertőtlenítőszereket sem sikerült beszereznie a Volánnak

Farkas Bazsi 2020-03-10 16:41:00
Alapos fertőtlenítésre szólít fel az országgyűlési képviselő.

Hosszú hetek álltak a Volánbusz Zrt. rendelkezésére, hogy felkészüljön a koronavírus-járványra - írja hozzánk eljuttatott közleményében Bana Tibor, független parlamenti képviselő. A hozzám eljutott információk szerint azonban inkább látszatintézkedések történtek, mintsem valós lépések. Miközben propagandakiadványokra és kommunikációra előszeretettel költi a pénzt a társaság, addig az elmúlt hetekben még a legalapvetőbb fertőtlenítőszereket sem sikerült beszereznie a vállalatnak, ezzel is kockáztatva saját dolgozói és az utasok egészségét. Ugyan büszkén hirdetik azt is, hogy soron kívüli intézkedéseket vezettek be, valójában ezek sokszor elmaradnak vagy hatékonyságuk egyenlő a nullával. Több buszvezető jelezte felém, hogy a fertőtlenítés sokszor mindössze 1-2 perces „portörölgetésben" merül ki, ami semmilyen védelmet nem jelent az utasokra és a sofőrökre nézve.

Felszólítom a Volánbusz Zrt.-t, hogy azonnali hatállyal szerezze be a szükséges fertőtlenítőszereket, melyek képesek megóvni a Volán dolgozóit és utasait! Ne propagandaanyagok szerkesztésével és kiadásával harcoljanak, hanem találják meg a módját annak, hogy minden buszsofőr mielőbb megkapja a szükséges eszközöket.

Továbbá felszólítom a társaságot, hogy a buszok és buszpályaudvarok fertőtlenítését alaposan végezzék el és fokozottan ellenőrizzék a munkálatokat az utasok érdekében. A következő hetekben magam is személyesen fogom megtekinteni, hogy milyen előrelépések történtek az óvintézkedések terén. Álláspontom szerint a Volánnak sem érdeke, hogy betegállományba vonuljanak dolgozói, ami akár az elégséges szolgáltatást is veszélybe sodorhatja.

Ezúton üzenem a Volán dolgozóinak és utasainak, hogy számíthatnak a segítségemre. Forduljanak hozzám bizalommal!


 

Szólj hozzá!

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.