Az Osztrák Kereskedelmi Kamara követeli az ingázók számára kijelölt 30 kilométeres és a 24 órás szabály eltörlését

Nagy Donát 2020-09-01 17:00:00
Sok magyar egyszerűen nem jut ki Ausztriába dolgozni, és ez senkinek sem jó.

Azt valószinüleg már minden Ausztriába ingázó tudja, hogy keddtől a külföldi állampolgárok Magyarország területére csak különösen indokolt esetben léphetnek be, a külföldről hazatérő magyar állampolgároknak pedig 14 napra vagy két negatív teszt bemutatásáig karanténba kell vonulniuk. A tesztek több tízezres költségét a vizsgáltaknak saját maguknak kell állniuk, a külföldi tesztet pedig nem fogadják el a magyar hatóságok.

A korlátozás alól kivétel, ha az ingázó lakcíme a határtól 30 km-en belül van, így maximum 24 órára teszt nélkül is kimehet, Ausztriából visszaérve pedig nem kell majd karanténba vonulnia.

Áll a sor a bucsui határátkelőnél

Ahogy arrók már unalomig mi is beszámoltunk, a vírushelyzet miatt mától ismét szigorodik a határátlépés. A bucsui osztrák-magyar határnál például hosszú sort mutató fotó készült alig egy órája. Ez vadul keringeni is kezdett a Facebookon. Fotó: Zubrits Gábor Facebook Minimum 1 km sor Búcsú felé..

Az ORF.at azt írja, hogy tavasszal a magyar hatóságok általános kivételt tettek a magyar munkavállalók számára (munkáltató igazoláshoz kötötték az átjárást), most azonban csak azokra vonatkozik, akik a magyar államhatár 30 kilométeres körzetében élnek és dolgoznak. A lap szerint egyébként az sem tisztázott, hogy a 30 kilométer légvonalban, vagy a megtett közútra vonatkozik-e.

Mivel több osztrák vállalat is 30 km-nél távolabbra esik, illetve például a Bécsben dolgozók ingázása sem megoldott, ezért Osztrák Kereskedelmi Kamara követeli a 30 kilométeres szabály és a 24 órás szabály törlését a rendeletből.

Hétfőn délután még voltak ilyen irányú tárgyalások, de hogy a közeljövőben lesz-e változás a korlátozásokban, egyelőre nem tudni.

Címlapképünk illusztráció

Forrás: ORF.at

Szólj hozzá!

Energiatakarékossági intézkedéseket vezet be a győri Rába a nyári üzemszünetig

A járműipari vállalat átszervezi egyes termelési folyamatait, hogy csökkentse az esti órák energiafelhasználását.

Régióvezető lett a TISZÁ-nál az exjobbikos Szalai Bálint

A férfi korábban a Jobbik Vas megye 01-es választókerületi elnöke volt.

KÁNIKULA: péntek éjfélig meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást

Az országos tisztifőorvos szerint a tartós hőség továbbra is komoly egészségügyi kockázatot jelent, különösen a veszélyeztetett csoportok számára.

76 millió forintos beruházás keretében újult meg a Homoksori út Győrszentivánon

Lezárult a felújítás, megtörtént a műszaki átadás - ugyanakkor a padka murvázásának hiányosságaira is felhívták a figyelmet.

Győr intézményei összehangolt energiatakarékossági intézkedéseket vezettek be a rendkívüli hőség miatt

Sportlétesítmények, egyetem, múzeumok, bíróságok, könyvtárak és közszolgáltatók is csatlakoztak a város energiafelhasználását csökkentő programhoz.

A mozi nem halt meg, de lassan nem lesz mivel vetíteni

Nem a mozi tűnt el az életünkből, hanem az a technikai és intézményi háttér került veszélybe, amely lehetővé teszi, hogy a film továbbra is közösségi élmény maradjon.

Jelentős fejlesztések kezdődnek a véneki táborban és kempingben - uniós támogatással

Több mint 280 ezer eurós dotációból korszerűsítik a szálláshelyet, bővítik a szolgáltatásokat és fejlesztik a vízitúrás infrastruktúrát is.

A közösség erejét ünnepelték Héderváron: megyei TISZA Sziget-találkozó erősítette a rendszerváltó összefogást

Közéleti szereplők, szakpolitikai előadások és közösségi programok is helyet kaptak a Győr-Moson-Sopron megyei TISZA Szigetek egész napos találkozóján.

Kíváncsiságból hajtottak be a járványügyi karantén alatt álló telepre - megrótta őket a győri ügyészség

Két fiatalkorú is volt a háromfős társaságban, akik a figyelmeztető táblák ellenére mentek be egy Mosonmagyaróvár környéki, zárlat alá vont állattartó telepre.

Helyszínt változtat a Győri Nemzetközi Művésztelep közönségtalálkozója

Az augusztus 5-i programot az eredetileg meghirdetett helyszín helyett az Esterházy-palotában rendezik meg.

Az aszály és a kánikula margójára: a rekord alacsony vízállás régészeti kincseket hozhat felszínre a győri térségében is

A Rómer Flóris Múzeum arra kéri a vízpartokon kirándulókat és horgászokat, hogy ha régészeti leletre bukkannak, ne mozdítsák el, hanem értesítsék a szakembereket.

Megfúrt kipufogók és visító motorok - közlekedőket ellenőriznek Szombathelyen

A rendőrség a megszaporodott lakossági panaszok miatt kiemelten foglalkozik a területtel.

Elhallgatott a süllyedő Győr+ hajó utolsó zenésze is: az online oldal is elsötétült

A korábban elnémult rádió, és a lekapcsolt tv-adás után ma a web- és a Facebook-oldal is elérhetetlenné vált. 

HŐSÉG: Egyelőre nem vezetik be a kötelező ipari áram-korlátozást - önként spórolnak a nagyfogyasztók

A kormány szerint már több száz vállalat csökkentette energiafelhasználását, de a következő napok extrém hősége miatt továbbra is fokozott takarékosságra kérnek mindenkit.

Lekapcsolt díszkivilágítások, és szökőkutak, elrendelt home office - itt a szombathelyi nagy energia megszorítási csomag

Nemény András polgármester azt is megtiltotta, hogy az intézmények, gazdasági társaságok területén kialakított elektromos gépjármű töltőállomások 17.00 és 22.00 óra között használják.

Győrben egyelőre nincs szükség vízkorlátozásra, de mindenkit takarékosságra kér a polgármester

A városban jelenleg biztosított az ivóvízellátás, ugyanakkor az elhúzódó hőhullám és a Duna alacsony vízállása miatt Pintér Bence szerint most minden győri együttműködésére szükség van.

Közvetlen vasúti közlekedés épül ki Szombathely és Zalaegerszeg között

2028-ra készülhet le, 12 milliárd forintot emészt majd fel az építése.

Hortay Olivér elfogadta Bóka János felkérését - újabb megafonos influenszer csatlakozik a Fidesz parlamenti frakciójához

A komoly turbulenciában lévő fiatal demokraták leigazolták Palóc Andrét is - felkészül a “győri” Szakács István? 

Szexuális szolgáltatás közben lopták meg a sértettet - négy ember ellen emelt vádat az óvári ügyészség

Közel félmillió forint készpénzt vittek el az autójából, miközben a férfi egy apartmanházban tartózkodott.