Az LMP kezdeményezi a Kulturális bizottság összehívását a kulturális intézményekben foglalkoztatottakról szóló törvény miatt

Farkas Bazsi 2020-04-13 15:09:00
A kulturális szektor évek óta az ígért életpályamodellre vár, nem pedig a kulturális szféra piacosítására.

Közleményt jutatott el szerkesztőségünkhöz Ungár Péter, az LMP országgyűlési képviselője, amit változtatás nélkül közlünk:

Mivel a kormány csupán a húsvéti hosszú hétvégét hagyta meg az érintett szakszervezeteknek a törvénytervezet véleményezésére, ráadásul a járványhelyzet közepén, az LMP az Országgyűlés Kulturális bizottságában teremtené meg a szakmai vita lehetőségét.

A kulturális intézményekben foglalkoztatottakról szóló törvény időzítése egyszerre érthetetlen, méltatlan és végtelenül cinikus: a járványhelyzet miatt a kulturális intézmények zárva tartanak, nincs lehetőség a többkörös személyes találkozáson alapuló szakmai és társadalmi egyeztetésre. A kulturális szektor évek óta az ígért életpályamodellre vár, nem pedig a kulturális szféra piacosítására.

A törvénytervezet része a kormánypártok neoliberális politikájának, hiszen célja a kulturális szektor piacosítása, illetve a valamekkora védettséget jelentő közalkalmazotti státusz kiüresítése.  A törvényjavaslat destabilizálja a munkakörülményeket, a területen amúgy is drámaian alacsony béreket hosszútávon rögzíti.

Az LMP elutasítja a kormány cinikus politikai játékát és mindent megtesz, hogy a társadalmi és szakmai ellenállás hatására visszavonják a törvénytervezetet.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a Just Nature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más. 

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek.