Nem is nagyon emlékszem mostanában olyan sajtóeseményre, amire ilyen sok újságíró kíváncsi lett volna. Bozzaiban ma délelőtt megtörtént, hogy a megye szinte összes médiuma képviselte magát, ez is mutatja,


Vagyis majdnem mindenki, tavaly ugyanis nagyjából 30 olyan fecskefiókát kellett felnevelnie az Őrségi Nemzeti Park munkatársainak, amiket levert fészkekből kellett menteni. Vannak ugyanis olyanok, akiknek a fecskék kellemetlen szomszédok. A madarak hangosak, és oda piszkítanak a ház oldalába, így hát szabadulva a kellemetlen szomszédoktól, egyszerűen leverik a fészkeket. Holott ezt törvény is tiltja. Sem költési időben, sem pedig azon kívül nem szabad leverni a fészkeket.

Minden egyes esetben a Nemzeti Parkot kellene értesíteni, hogy a szakemberek eldönthessék mi legyen a fészek sorsa.
Magyarországon az utóbbi időkben közel 1 millió fecske tűnt el. Egy fecske egy nyáron egy kiló rovart fogyaszt el, ami azt jelenti, hogy 1 millió kiló rovar nincsen most kiszedve a rendszerből. Ez mezőgazdasági károkat és betegségek megjelenését hozta magával. Ezen a tendencián szeretne most javítani Bozzai.

A faluban készen vásárolt mű, és a gyerekek által készített fecskefészkeket szereltek a polgármesteri hivatal falára, összesen 30 darabot, valamint ezentúl arról is gondoskodnak, hogy a hivatal mögötti területen mindig legyen egy úgynevezett sárzó. Egy egy nagyobbacska pocsolya, amiből a fecskék a fészek alapanyagául szolgáló sarat fel tudják szedni.

Szombathelyen kezd a magyar férfi kosárlabda-válogatott.
A miniszterelnök a Kossuth rádióban faragta tovább a saját szobrát.
Az aglaonema, más néven rákvirág, a szobanövények közt egy igazán figyelemre méltó darab.
Megnyugodhat mindenki, jó fej volt a miniszterelnök.
Lesz program bőven ezen a hétvégén is.
A miniszter szerint megduplázzák a nevelőszülők járandóságát, új csecsemőotthon épül, és kétszáz gyámügyi állás jön létre.
Jogvédett alkotásnak számít a miniszterelnök rajza, a gyártók sorra utasítják el a megrendeléseket.
A legtöbb vevő Németországból érkezett, de sok a kínai és a vietnámi érdeklődő is.
A város több pontján egyszerre zajlik a takarítás, a szolgáltató a lakosság türelmét kéri.
Valószínűleg már te is találkoztál a mindennapok során az apró, légbuborékokkal teli fóliával, amelynek pukkanása szinte lezser kikapcsolódást nyújt.
Két borsodi fiatal nem tisztelte a kisváros hagyományait.
A volt Keleti blokkban elsőként létesülő ENSZ Egyetemi Intézet egyedülálló tudományos központként fog működni.
Meleg ital és sütemény is várja a résztvevőket a november 15-i találkozón.
Hogy éreznéd magad, ha a hasad feszessé, formássá válhatna, optimális módon hozzájárulva az önbizalmad növekedéséhez?
Továbbra sincsen használatbavételi engedélye a Rákóczi úti üzletsornak.
Miközben a város uszodákat és könyvtárakat zárt be a válság idején, a fideszes politikusok milliós rezsitámogatásokat kaptak – állítja a polgármester.
A szivarok élvezetéhez nem csupán az ízlés szükséges, hanem a megfelelő tárolás tudománya is.
A rendőrség szerint nem történt bűncselekmény.
