Augusztustól már nem fedezi az állam a kockázatos országokból hazatérők tesztjeit

Székely Zoárd 2020-07-29 16:47:34
Akár 40-50 ezer forintba is kerülhet az elvégzése.

Változnak a járványügyi szempontból kockázatosnak ítélt, azaz sárga vagy piros kategóriába sorolt, országokból hazatérőkre vonatkozó szabályok szombattól: ekkortól ugyanis már nem az állam állja a visszaérkezők vizsgálatának költségét, írja a Népszava.

Augusztus elsejétől már mindenkinek magának kell fizetnie a koronavírustesztet, ha a házi karanténból két hétnél korábban szabadulna – erre a kormányhivatalok kedden emlékeztették a háziorvosokat.

Komáromi Zoltán budapesti háziorvos a lapnak arról számolt be, hogy levélben értesült arról, hogy szombattól nem rendelhet a külföldről hazatérőknek PCR-tesztet a mentőszolgálattól. Előírták továbbá számára, hogy tájékoztassa a betegeket arról, hol végezhetik el a vizsgálatot, de ennek részletei egyelőre nem tiszták.

Mindeközben csak néhány kórház rendelkezik PCR-tesztelésre alkalmas laborral, a többiek így vagy tőlük vagy magánúton rendelhetik meg a vizsgálatot.

A lap több helyen is érdeklődött: az állami laborokkal kapcsolatban állóknál 32-38 ezer, magánpiaci szereplőknél pedig 40-50 ezer forint is lehet a teszt elvégzése. 

Az sem világos egyelőre, hogy a karanténra kötelezetteket a lakásukban vagy az egészségügyi intézményben kell tesztelni, illetve az is tisztázatlan, hogy csak a munkába visszatérni kívánó családtagnál vagy az együtt nyaralók közül mindenkinél tesztet kell-e végezni.

 

Fotó: MTI

Szólj hozzá!

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.

Fűzy András lett a győri Fidesz elnöke

Boncsarovszky Péter és Faber Kristóf a csoport alelnökei.

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.