Aranyhasú mangábé született a Fővárosi Állatkertben

Vágvölgyi Bálint 2018-11-09 17:15:00
Hogy micsoda?

Az állatkertek világában ritkaságnak számító aranyhasú mangábé született október 22-én a Fővárosi Állat- és Növénykertben, a kölyköt már a nagyközönség is láthatja.

Az aranyhasú mangábék a Madagaszkár-házban és a hozzá tartozó kifutóban láthatók. Mostanában főként a belső, fűtött férőhelyen lehet találkozni velük, ahol a kicsi születése miatt egy ideiglenes kordont állítottak fel az üvegfal előtt, de ez nem akadályozza meg az állatok megfigyelését - közölte a fővárosi intézmény pénteken az MTI-vel.

Az aranyhasú mangábé (Cercocebus chrysogaster) az óvilági majmok, ezen belül a cerkóffélék közé tartozó faj, amely Nyugat-Afrikában, a Kongó-medence sűrű erdőségeiben őshonos. Mivel élőhelyük a kutatók számára nehezen hozzáférhető, valamint rejtett életmódot folytatnak, nincs információ a vadonbeli állomány pontos nagyságáról. Csak az vehető bizonyosra, hogy a faj egyedszáma csökkenőben van. A Nemzetközi Természetvédelmi Unió (IUCN) által kidolgozott, a veszélyeztetettség mértékét kifejező kategóriarendszerében a faj az adathiányos besorolást kapta.

A Fővárosi Állat- és Növénykertben az aranyhasú mangábéknak mind a tartása, mind a szaporítása több évtizedes múltra tekint vissza. Az elmúlt évtizedekben a városligeti intézmény egyike volt annak a három állatkertnek (San Diego és Wuppertal mellett), ahol rendszeres és jelentős számú szaporulat volt.

A most született kölyökkel együtt jelenleg 5 aranyhasú mangábé él Budapesten, ez ma a legnagyobb létszámú állatkertben bemutatott csapat ebből az állatfajból.

Az állatkertek világában az aranyhasú mangábé igazi ritkaság. A világ több ezer állatkertje közül mindössze 12 állatkertben láthatók aranyhasú mangábék, összesen 27 egyed.

Ezzel a majomfajjal tehát még az óriáspandáknál is ritkábban lehet találkozni állatkerti körülmények között.

Szólj hozzá!

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.

Több buszjárat menetrendje is változik Győrben, egy megálló végleg megszűnik

Az Ipari Park térségében felújítás miatt terelik a járatokat, a Fehérvári úton pedig új közlekedési rend lépett életbe.

Hirdetésben keres gyermek háziorvost Kőszeg

Legalább 4 év szolgálat esetén ingyen kap egy lakást a leendő doktor.

Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar az idei százas listán is

A második Csányi Sándor, a harmadik Felcsuti Zsolt.

Az okos sütés lehetőségei: modern konyhai megoldások

Elgondolkodtál már valaha azon, hogy a modern konyhai technológiák milyen változásokat hoznak a mindennapi életbe? Az energiahatékonyság és az innováció tökéletes párosának tűnnek, különösen, amikor mai sütőkről van szó.

Mondja meg ön, hogy mire lenne szüksége Győrnek - lakossági kérdőívvel tervezik a város jövőjét

Június végéig várják a városlakók javaslatait a következő évek fejlesztéseiről.

A kínai agyagkatonáktól a Múzeumok Éjszakájáig – mozgalmas hét várja a látogatókat a Rómer Múzeumban

Tárlatvezetések, kiállítások és a Múzeumok Éjszakája programjai is szerepelnek a következő napok kínálatában.

Balesetet okozott, elhajtott, majd a rendszámokat is leszerelte egy sofőr Győr mellett - az ügyészség most vádat emelt ellene

A rendőrök a kocsiban felejtett személyi igazolványa alapján azonosították a cserbenhagyó férfit.

Feloszlatta magát a gersekaráti képviselő-testület 

Időközi választás jön a településen.

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.

Media1: A Vas Népe és a Kisalföld is megmarad napilapnak

A Magyar Nemzet napilapként megszűnik, hetilapként üzemel tovább.

Milyen kép alakult ki az emberekben a kannabiszról?

A kannabiszról sok embernek még ma is elsősorban a bódulat, a tudatmódosító hatás és a jogszabályok által korlátozott használat jut eszébe.