Amputálni kellett egy nő lábát, miután ittas fia brutálisan bántalmazta őt Vas megyében

Vágvölgyi Bálint 2020-08-12 10:21:00
Most vádat emeltek ellene.

A Sárvári Járási Ügyészség maradandó fogyatékosságot okozó súlyos testi sértés miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a vád szerint 2018 februárjában, egy Rába parti településen lévő lakásukban, ittasan bántalmazta édesanyját.

A vádlott édesanyját ellökte, a padlón fekvő sértett lábát bakancsban többször megrúgta, majd a ruhájánál fogva megragadta és az ágyra dobta őt.

A vádlott a sértettnek nem hívott orvost, a sértett pedig két nap múlva telefonált a lányának, mert erős fájdalma miatt nem tudott lábra állni. A sértett kórházba szállítását követően elkezdték a sérülései ellátását, azonban a megfelelő kezelések ellenére amputálni kellett a sértett egyik lábát a comb alsó szintjében.

A vádlott bántalmazása következtében az édesanyja 8 napon túl gyógyuló sérülést, a lábszár nyílt törését szenvedte el, és a vádlott magatartásával ok-okozati összefüggésben, a szükséges és lehetséges kezelések elvégzése ellenére maradandó fogyatékosság alakult ki nála a végtag csonkolása miatt.

A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Sárvári Járásbíróság fog dönteni.

Szólj hozzá!

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.