Aláírnád az Európai Ügyészséghez csatlakozást Vas megyében?

Farkas Bazsi 2018-10-31 08:52:00
Itt vannak a helyek és időpontok, amikor megteheted.

Már több, mint 100 ezren írták alá az Európai Ügyészséghez csatlakozás petícióját. A szervezők egy millió szignót szeretnének összegyűjteni, ezzel presszínálva a magyar Parlamentet. A Momentum Mozgalom is beleállt az ügybe. A szombathelyi szervezet a következő közleményt jutatta el szerkesztőségünkhöz. 

A felmérések szerint a magyar választók 79 %-a támogatná az Európai Ügyészséghez való csatlakozást; ám ezt a kormánypárt masszívan elutasítja, emiatt még csak nem is tárgyal a Parlament a kérdésről. Pedig a közös ügyészséghez való csatlakozás alapfeltétele annak, hogy megállítsuk a főként EU-ból érkező pénzek magánzsebekbe vándorlását, hogy azokat valóban Magyarország fejlődésére fordíthassuk, ne pedig egyes emberek kastély- és jachtvásárlásaira, vagy magánrepülőgép-utakra.

Mi az európai értékek iránt elkötelezett Magyarországban hiszünk, mert nemzetünk Szent István óta megkérdőjelezhetetlenül a transzatlanti közösség szerves részét képezi. A jelenlegi korrupciós helyzet megkívánja az összefogást: nem hagyhatjuk büntetlenül, hogy a magyar vezetők saját népüket lopják meg! Emiatt mi is csatlakoztunk Hadházy Ákos akciójához, aminek célja egymillió aláírás összegyűjtése, hogy Magyarország csatlakozzon az Európai Ügyészséghez.

A napokban Szombathelyen kívül, a megye több városában fognak megjelenni pultjaink. Biztatunk minden választópolgárt, ha egyetért a közpénzek szigorúbb ellenőrzésével, írja alá ívünket. Egyenként kevesen vagyunk és halkak, de együtt sokan leszünk és hangosak!


Az aláírást helyei és időpontjai:


November 2.

Kőszeg, Fő tér, 10:00 - 12:00:

Sárvár, Kossuth Lajos tér, 13:00 - 15:00:

Celldömölk, Szentháromság tér, 15:30 - 17:30:


November 3.

Vasvár, Kossuth Lajos utca 2., 10:00 - 12:00:

Körmend, IV. Béla király utca, 13:00 - 15:00:

Szentgotthárd, Széll Kálmán tér, 15:30 - 17:30:

Szólj hozzá!

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.

Évek óta ígérik, de még mindig nincs kész a mosonmagyaróvári tanuszoda

Nagy István agrárminiszter “sohavégetnemérős” sztorija az el nem készülő projekttel.

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről.