Akkora bulit csaptak a Mátrix negyedik részének forgatásán, hogy vizsgálat indult a film készítői ellen

Fehér Buda 2020-11-16 15:02:35
A német hatóságok nem nézték jó szemmel, hogy az amerikai filmesek a pandémia közepén partiztak.

Nyomozást indítanak a német hatóságok a Mátrix negyedik részének készítői ellen, írja az Independent. A filmesek éppen Berlinben forgatják a kultszéria következő részét, a helyszínen van Keanu Reeves is, aki a főszereplő Neot alakítja. A forgatás közben a készítők azt mondták, hogy egy 200 fős bulit is filmre akarnak venni, a szereplőknek azt mondták, a karakterük bőrébe bújva érkezzenek a helyszínre. A német hatóságok szerint viszont szó sem volt forgatásról, a készítők egyszerűen így akartak leplezni egy bulit. A potsdami hatóságok szerint a filmesek ezzel megsértették a koronavírus-járvány miatt hozott szabályokat, hiszen Németországban jelenleg csak az ötven főnél kisebb rendezvényeket engedélyezik.

A 200 fős összeröffenésről az egyik vendég mesélt a helyi lapoknak. Mint mondta, a bulit a film két producere, Lana és Lilly Wachowski szervezte, de a helyszínen jött rá, hogy egy szimpla partiról volt szó, amit senki sem filmezett, még a rendezői feladatokat sem látták el. Keanu Reeves és a barátnője, Alexandra Grant korán leléptek, de a többi vendég az éjszakába nyúlóan bulizhatott, a Wachowski testvérek még tűzijátékot is szerveztek.

A vendég szerint azonban a két producer valamennyire mégis figyelt arra, hogy a rendezvényen ne terjedhessen a koronavírus, az összeröffenés előtt ugyanis leteszteltek minden meghívottat, és azt is kiadták nekik, hogy maszkban érkezzenek a helyszínre. A német lapokkal beszélő vendég szerint viszont sokan nem tartották be a maszkhasználatról szóló előírásokat, így mégsem volt annyira biztonságos a sunyiban tartott buli. 

A potsdami egészségügyi hatóság most éppen azt próbálja meg felderíteni, hogy az állítások közül mennyi igaz. Mint mondják, ha beigazolódik, hogy engedély nélkül partiztak az amerikai filmesek, akkor valószínűleg büntetéseket fognak kiróni rájuk. Azt, hogy pontosan kit, és mekkora összegre fognak büntetni, majd csak a vizsgálat végén tudják eldönteni.

Szólj hozzá!

Június 13 és 16 között rendezik idén a Bloomsdayt Szombathelyen

Ez évben is bővül Közép-Európa legnagyobb szabadtéri kortárs kiállítása.

Folytatódik a győri városháza luxusautótalanítása

Pintér polgármester visszaadja a harmadik Audi A6-ost is.

Megkezdődött a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia pénzügyi átvilágítása

Az egyesület akkor kaphatja meg az önkormányzat 40 millió forintos támogatását, ha a vizsgálat mindent rendben talál.

Megbüntette a bíróság azt a férfit, aki tévéket dobott ki a szombathelyi Erdei iskola úton

A készülékekből akár nehézfémek is a talajba kerülhettek volna.

Szombathelyi szupermarketből akart rabolni 2 férfi

Szeszesitalt és csoki szemeltek ki zsákmányul.

Az autófóliázás egy közkedvelt marketingeszköz

Ugyan az utóbbi években az online marketing pörgött fel a leginkább, egyre több vállalkozás található meg a digitális térben, de ez közel sem jelenti azt, hogy fizikai, “offline” promóciók már kevésbé lennének hatékonyak, sőt! Néhány okos megoldással még költséghatékonyabban érhetjük el a potenciális vásárlókat.

Nem jelenthető ki egyértelműen, hogy Bábolnán soha többé nem földelnek el fertőzött állati tetemeket!

Nagy István nem tudott határozott válasszal felelni a kérdésre a zárt ajtók mögött tartott szakmai értekezleten.

Hiányoltad már a szalagvágást? Pedig Sárváron tegnap nyisszant az olló

A Nádasdy-vár kapott macskakövek közé szorított új fákat. Szegények.

Nem ülhet le az Egis Körmend kispadjára a pénteki meccsen Forray Gábor

Vezetőedző nélkül kell helytállnia a Rába-partiaknak a Szolnok ellen.

A mese szerepe gyermekkorban

Folyamatosan hallhatjuk a híreket arról, hogy a gyerekek manapság túl kevés mesét hallanak, helyette mindig a képernyőt nézik. A hírek középpontjában ennek a jelenségnek a káros hatásai állnak. De mit tehet a szülő, ha szeretne ezen a helyzeten javítani?

Pénteken újabb alpolgármester csatlakozhat a győri városvezetéshez

A pletykákkal ellentétben Antal Imre nem lesz jelölt.

Nem maradtak némák a bábolnaiak

Nagy István agrárminiszter szerint a szigetközi magas talajvíz miatt hoztak Bábolnára több ezer leölt szarvasmarhát.

Hogyan szerezhető be gyorsan és egyszerűen a cégkivonat?

Sürgős ügyintézés vagy vásárlás kapcsán gyakran merül fel az igény, hogy gyorsan és egyszerűen hozzáférjünk a szükséges dokumentumokhoz.

Megszavazták, marad a forgalmi rend változás a szombathelyi Kiskar utcában

A volt Sylvester János nyomda átépítése miatt kellett plusz kanyarodó sávot kialakítani.

Új tulajdonosa van a szombathelyi ISIS Hotelnek

Az elképzelés szerint lakásokat alakítanak ki az épületben. A változás a Móló Éttermet is érintheti.

A napelemes rendszer bővíthető

A hírek tele vannak a napelem rendszer bővítésével kapcsolatos tudnivalókkal.