A Vasvári Általános Iskola osztálykirándulást nyert a Közút rajzpályázatán

Nagy Donát 2020-03-11 08:59:00
A Magyar Közút gyerek szemmel témára készültek az alkotások.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. 2019 őszén hetedik alkalommal hirdette meg országos gyermekrajzpályázatát „Álomút” címmel, amelyre közel 2500 általános iskolás gyerek küldte el alkotását - írja a Magyar Közút közleményében. A zsűri végül összesen 190 rajzot díjazott, a kategória győztesek fődíjként egy-egy osztálykirándulást nyertek a társaság kiskőrösi Úttörténeti Múzeumába, Közép-Európa legnagyobb közutas szakgyűjteményébe. 

A nyertes rajzok között találunk autópálya felett áthaladó tekintélyes szarvast, vihar utáni útmenti növényzetgondozást, egy kisgyerek közutas álmát, havas tájat átszelő letakarított utat és burkolatjavítási munkákat ábrázoló alkotást is. A zsűri a technikán és az egyedi látásmódon túl idén is kiemelt figyelmet fordított arra, hogy a díjazott rajzok a közutakat, munkagépeket, közlekedést és az úton dolgozókat ábrázolják a gyerekek szemén keresztül. Értékelték a felkészülést segítő pedagógusokat is, hiszen az ő alapos és odaadó munkájuknak is köszönhető, hogy évről-évre egyre több és jól kidolgozott közutas életképeket ábrázoló rajzot kap a társaság.

Az osztálykirándulásokat a következő gyermekek nyerték:

•    1-2. osztály kategóriában: Hideg Benett Vajk (Kaposszekcsői Általános Iskola)
•    3-4. osztály kategóriában: Karátföldi Hanna (Vasvári Általános iskola)
•    5-6. osztály kategóriában: Vízkeleti Álmos (Fáy András Általános Iskola és AMI, Parád)
•    7-8. osztály kategóriában: Tóth László (Berceli Széchenyi István Általános Iskola)
•    gyógypedagógiai vagy speciális fejlesztő iskolába járó 1-8. osztályos sajátos nevelési igényű gyermekek kategóriában: Marozsán Dávid (Nyírbátori Éltes Mátyás Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium)

Idén a zsűri által legjobbnak ítélt 40 pályaművet a Magyar Közút Facebook oldalán közönségszavazásra bocsátotta, melynek során több mint 22.000 lájk érkezett az alkotásokra. A legtöbb, több mint 4000 szavazatot Szalai Anita, a szarvasi Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 3. osztályos tanulójának „Biztonságban ember és állat – M44, Békés megye első gyorsforgalmi útja” című rajza kapta. Nyereménye szintén egy osztálykirándulás a kiskőrösi Úttörténeti Múzeumba.

Minden osztálykirándulással díjazott alkotás egy évig látható lesz a nyertes gyermek iskolájához legközelebb eső közúti mérnökség útellenőr autóján is.

A díjazottak és a külön elismerésben részesült pedagógusok listája megtalálható a társaság weboldalán, a www.kozut.hu honlapon, ahol a nyertes rajzok is megtekinthetőek.
 

Szólj hozzá!

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.