A Vas megyei rendőrök kihallgatták a szombathelyi dohányboltrablás feltételezett elkövetőjét

Fehér Buda 2020-09-28 14:49:31
Még májusban rabolta ki a Váci Mihály utcai dohányboltot

Egy ismeretlen férfi még május 24-én hajnalban ment be a szombathelyi Váci Mihály utcai Nemzeti Dohányboltba, ahol egy fegyverrel, vagy annak utánzatával arra kényszerítette az eladőt, hogy adja oda neki a bolt bevételét.  A kassza tartalmát átadta az eladó, majd a férfi az így megszerzett pénzzel gyalogosan elmenekült a helyszínről.

A Vas megyei rendőrök széleskörű nyomozást folytattak, amelynek során szorosan együttműködtek az osztrák hatóságokkal is. Az együttműködés eredményeként azonosították a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható férfit. A személyt a Burgenlandi Tartományi Rendőr-igazgatóság más vagyon elleni bűncselekmények elkövetése miatt már korábban őrizetbe vette. A Vas megyei nyomozók nemzetközi jogsegély keretén belül 2020. szeptember 24-én a 34 éves Vas megyei férfit gyanúsítottként kihallgatták, melynek során beismerte a bűncselekmény elkövetését, írják a rendőrség honlapján.

A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya a férfival szemben a büntetőeljárást fegyveresen elkövetett rablás bűntett megalapozott gyanúja miatt folytatja.

 
 
 

Szólj hozzá!

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.