A szombathelyi szájmaszkok kiosztását nem befolyásolja a korlátozás

Nagy Donát 2020-03-27 10:06:00
Vasárnap estig minden háztartásba eljutnak, jelenleg is gőzerővel dolgoznak a kiosztáson.

Mi is megírtuk, hogy szombattól kijárási korlátozásokat vezetnek be egész Magyarországon. Az új korlátozásokról pontosabban a megjelent rendeletben lehet olvasni.

Ezzel kapcsolatban felhívtuk Németh Ákost (Éljen Szombathely), hogy okoz-e fennakadást az új rendelet a szájmaszkok lakosságnak történő kiosztásában, vagy az önkéntesek munkájában.

A szombathelyi tanácsnok telefonon elmondta, a rendelet nincs kihatással a szájmaszkok kiosztására, terv szerint folytatják, így vélhetően vasárnap estig minden háztartásba el fognak jutni azok.

Németh Ákos a tegnap közzétett videójában elmondta, gőzerővel dolgoznak azon, hogy minden háztartásba eljusson a két szájmaszk. Azt kéri, ezeket mindig az hordja, aki elhagyja a lakást. Mivel nem tudjuk magunkról, hogy betegek vagyunk-e, vagy hordozzuk-e a vírust, mindenki viselje az utcán ezeket.

Németh Ákos tanácsnok fontos információkkal szolgál a szombathelyiek maszkjairól, annak használatáról és a kiszállításról.

Közzétette: Szombathely MJV – 2020. március 26., csütörtök

Lehet, hogy amit [szájmaszkot] este valaki kivesz a postaládájából, azt reggel még a Styl egyik dolgozója éppen varrta.

- mondja videójában a megfeszített tempóra utalva.

Aki hétfő reggelig nem találja a postaládájában a szájmaszkot, jelentkezzen bizalommal a választókörzetének képviselőjénél.

Tegnap Kelemen Krisztián (Éljen Szombathely) is posztolt a szájmaszkok kiosztásával kapcsolatban. Ő szintén azt kéri, előzetesen ürítsük ki a postaládánkat, hogy az önkéntesek biztonságban el tudják helyezni a maszkokat tartalmazó borítékot.

Security Check Required

null

Szólj hozzá!

Lássuk be! Néhány felfestett fehér csík még senkinek nem mentette meg az életét

Egy szombathelyi tragédia kapcsán lángoltak fel az indulatok egy gyalogátkelőhellyel kapcsolatban.

Vigyázat! - már a Magyar Vöröskereszt nevében is megpróbálnak lehúzni a csalók

Telefonon próbálkoznak, a szervezet figyelmeztet, hogy ők sosem gyűjtenek ily' módon. 

Mosonmagyaróváron szinte ingyen lesz a buszbérlet - 100 és 200 forint havonta

Február elsejétől a helyi járatokon diákoknak és felnőtteknek is jelképes havi bérletet vezetnek be.

Közel 23 ezerszer intézkedtek tavaly a szombathelyi városrendészek

2200 lakossági bejelentés érkezett a hatósághoz. Ez 200 több, mint 2024-ben.

Gyógyszertámogatás, akadálymentesítés és orvosi időpontfoglalás is vitát váltott ki a győri Humánszolgáltatási Bizottság rendkívüli ülésén

Az Idősbarát Győr koncepcióról folyt a vita, és döntöttek a Győri Filharmonikusok többletbevételéről is. 

Íme a hétvégi győri programok

Rengeteg szórakoztató és kulturális esemény várja a kimozdulni vágyókat.

7 új buszvárót telepítenek Szombathelyre

Ne kelljen már ázni, fázni a buszra várva.

Rangos díjakat adtak át a Győri Városházán a Magyar Kultúra Napján

A város kulturális életének meghatározó szereplőit, alkotóit és közösségépítő szakembereit köszöntötték.

Miért hódítanak a gyorsrögzítős biciklis táskák?

A kerékpározás során folyamatosan igény van az innovációra, különösen praktikus megoldások terén.

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.

Korcsolyapálya lehet idén decemberben a körmendi Fő téren

A pályázatot a város képviselő-testülete támogatta, most a minisztériumon a sor.

Hétvégi programokat ajánlunk Győr környékén

Önvédelem, disznótor, borkóstoló, tűzzománcozás, és még egy csomó minden más. 

Pintér Bence: „most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben az önkormányzati cégek pénzügyeivel”

A Fidesz-KDNP nem támogatta, hogy a polgármester betekinthessen az önkormányzati cégek gazdasági ügyeibe.