A szombathelyi börtönben nem lesznek konténeres cellák

Nagy Donát 2020-03-09 11:58:00
A parancsnokság szerint nálunk nincsen túlzsúfoltság.

A kormány nemrég 30 milliárd forintot bocsátott a Belügyminisztérium rendelkezésére, amiből ők újabb börtönöket építhetnek, és ezzel csökkenthetik a zsúfoltságot, ami jelenleg 114%.

Ezeket pedig részben konténerekkel, azaz mobilbörtönökkel oldanák meg.

Az intézkedéssel kapcsolatban megkerestem a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságát, mivel arra voltam kíváncsi, Szombathelyre is telepítenek-e börtönkonténereket.

A válasz szerint a magyar börtönökben tapasztalható zsúfoltság csökkentése, ezáltal a kártalanítással összefüggő panaszok megszűnése érdekében a fogvatartottak elhelyezését biztosító, speciális konténerek telepítésére kerül sor 10 büntetés-végrehajtási intézetben. Erről egyébként pénteken jelent meg a rendelet a Magyar Közlönyben.

Ugyanakkor Szombathelyen nem épül ilyen.

De az országosan telepített speciális konténerekkel várhatóan közel 3000 új férőhelyet alakítanak majd ki, amitől azt várják, hogy megszűnik a börtönök telítettsége.

A Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben jelenleg 94%-os a telítettség.

A konténerbörtönökkel nem a magyar állam találja fel a spanyol viaszt, Ausztráliában, Új-Zélandon, Németországban és Ausztriában is van példa arra, hogy egy átmeneti időre konténerben helyezzék el a csekély súlyú cselekmények miatt elítélt rabokat

- mondta korábban Kádár András Kristóf, a Magyar Helsinki Bizottság társelnöke a HVG korábbi cikkében. A hangsúly az ideiglenességen van: börtönfelújításkor vagy a populáció hirtelen növekedésekor vetik be, az őrzési problémák miatt.

Szólj hozzá!

Borsi Róbert és a színházfelújítás

Politikai monodráma két felvonásban. 

Az Oroszlánnyal kezdi a szezont a Falco

A Körmend a Péccsel nyitja a bajnokságot.

A MÁV-val egyeztetett Pintér Bence

Előremutató fejlesztések jönnek a győri busz - és vasúti közlekedésben.  

“Ha meghalok nem szeretném, hogy migránsok tapossanak a síromon!”

Erősre sikeredett 10 percet tolt le Őriszentpéteren a Fidesz Vas 03-as választókerületi alelnöke a Tisza fórumán.

A Republikon Intézet szerint a Tisza stabilan őrzi előnyét

5 százalékponttal vezet a Tisza a Fidesz-KDNP előtt.

Megint elmarad a Balaton-átúszás

Idén már másodszor halasztanak a szervezők. 

Merlot a 2025-ös Savaria Karnevál legjobb bora

A villányi Agancsos Pincészeté az elismerés.

Elhunyt Kathi Béla erőemelő, testépítő

A 46 éves sportoló kerékpárbalesetet szenvedett.

Több helyen engedik be a szurkolókat a ma esti ETO meccsre, nem lesz gond a bejutásnál

A rendezők megnyitják az ETO Park Hotel felőli bejáratot is.

Győr ad otthont az Ülőröplabda Európa-bajnokságnak  

A magyar válogatottak számára eddig felemásan alakult a torna.

A KSH szerint tovább fogy a magyar népesség

Évről-évre egyre kevesebben leszünk. 

Több, mint 4 millió forint kárt okozott egy férfi Győrben, aki autókat tört fel 

Kalapáccsal törte be a szélvédőket, összesen 27 alkalommal.