A Színház és Filmművészeti Egyetem vezetői próbálnak ráijeszteni a diákokra

Papp László Tamás 2020-10-18 18:22:00
“Következménye lesz annak, ha engedély nélkül tartózkodnak az SZFE-n” – fogalmaz a ma kiadott közleményük.

„A Színház- és Filmművészeti Egyetemen a korábban kiadott rektorhelyettesi és kancellári rendelkezések továbbra is érvényben vannak; az Egyetemen az őszi szünet hivatalosan elkezdődött. A szünet utáni első munkanap 2020. október 27-én lesz. Aki az őszi szünet alatt külön kancellári engedély nélkül az SZFE létesítményeiben tartózkodik, azt saját felelősségére teszi, vállalva annak minden következményét”–  derül ki a Színház Online által közöltekből.

Mint a hvg.hu írja: Szarka Gábor, az SZFE újonnan kinevezett kancellárja „magánakciónak” minősítette az egyetem elfoglalását és felelősnek Upor László volt rektorhelyettest és Csernai Mihály HÖK-elnököt nevezte meg. Németh Gábor, az SZFE oktatója korábban azt mondta, ő a tanköztársaság ötletgazdája. A kancellár utasítása alapján péntek estig kellett volna mindenkinek elhagynia az egyetem épületét – ez azonban a tüntetők nem tették meg. Szarka Gábor utasítására az internetet is lekapcsolták az SZFE kollégiumában.

Szólj hozzá!

Szombathely új parlamenti képviselője nem nyilatkozik Szombathellyel kapcsolatban

Csuzda Gábor a helyi Fideszhez irányított minket. A városi Fidesz elnökének fogalma sem volt arról, ki az a Csuzda képviselő.

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.