A Mi Hazánk szedte le a budapesti városházáról a Pride-zászlót

Pintér Bence 2020-08-17 07:54:00
Ferencvárosban Fradi-szurkolók, a fővárosi önkormányzatnál Novák Előd nem bírta elviselni a szivárványos zászlót.

Bár a politikai jobboldalon szoktak azon nevetni, hogy a „libernyákok” csak a saját kis „safe space”-ükben tudnak létezni, ahol nem éri őket semmi olyan dolog, amit nem szeretnek, úgy tűnik, hogy mára a jobboldal az, ahol nem nagyon tudják kezelni, ha tőlük eltérő világnézettel találkoznak.

Erre utal legalábbis az, hogy immár a második, Budapesten kitűzött hivatalos Pride-zászlót tépték le. Először ugye bátor futballultrák tépték le és gyújtották fel péntek éjjel, a sötétség leple alatt a szivárványos zászlót Ferencvárosban, most pedig Novák Előd, a szélsőjobboldali Mi Hazánk politikusa cselekedett hasonló körülmények között: párttársaival együtt letépte a zászlót egy létrán állva, aztán a kukába dobta, majd  a rendőrök elől elfutva még egyszer a kukába dobta. Novák szerint a szivárványos zászló – ami az LMBTQ-közösségek jelképe – egy „családellenes jelkép”.

A párt egyébként nagy szériában van, tegnap nem csak a Pride-zászló letépésével hozták az old school szélsőjobboldali kliséket, hanem azzal is, hogy követelték a Dohány utcai zsinagóga állandó rendőri védelmének megszüntetését

Szólj hozzá!

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.