A legnagyobb rivális vezetőedzője lett a Győri Audi ETO KC korábbi másodedzője

Vágvölgyi Bálint 2020-10-20 15:33:08
Zdravko Zovko szerződése a mostani idény végéig szól Siófokon.

Zdravko Zovko lett a Siófok KC női kézilabdacsapatának vezetőedzője a norvég Bent Dahl hétfői menesztése után. A klub honlapjának keddi beszámolója szerint a 65 éves horvát szakvezető szerződése a mostani idény végéig szól.

Zovko játékosként 1984-ben olimpiai bajnok lett a jugoszláv válogatottal. Edzőként a férfiak között az RK Zagrebbel kétszeres Bajnokok Ligája-győztes, a Fotex Veszprémmel BL-döntős, ötszörös bajnok és ötszörös Magyar Kupa-győztes, a nőknél a Dunaújvárossal EHF Kupa-győztes volt.

Legutóbb a BL-címvédő Győri Audi ETO KC másodedzői posztját töltötte be Danyi Gábor mellett.

Fodor János ügyvezető közölte, a csapat szereplése, eredményei, és a pályán mutatott teljesítménye egyértelműsítette, hogy változtatásra van szükség.

"Megoldásként olyan szakembert kerestünk, aki mentalitásával, tapasztalatával és filozófiájával képes rövid időn belül változásokat elérni. Fontos, hogy a lehető leghamarabb kimozduljon a csapat abból az állapotból, amiben most van. Ehhez új impulzusok kellenek" - nyilatkozta.

Hozzátette, az új vezetőedző ismeri a magyar bajnokságot, a csapatokat és a játékosokat, de egyelőre kérdéses, mikor kezdődhet a közös munka, hiszen egy koronavírusos megbetegedés miatt a siófokiaknak hétfőn karanténba kellett vonulniuk.

"A Siófok nagyon jó csapat, testközelből láthattam a fejlődésüket az elmúlt években. Biztos vagyok benne, hogy a vírushelyzet, és az abból fakadó döntések egy törést jelentettek a klub és a játékosok számára, és talán ez is hatással volt az elmúlt időszak eredményeire" - vélekedett Zdravko Zovko.

A Siófok hat győzelemmel és három vereséggel rendelkezik a bajnokságban, az Európa-liga mezőnyéhez pedig a csoportkörben csatlakozik majd. A klub hétfőn Bent Dahl menesztése mellett azt is bejelentette, hogy felmenti a munkavégzés alól világbajnoki ezüstérmes spanyol játékosát, az irányítóként és balátlövőként is bevethető Nerea Penát.

Szólj hozzá!

Ismét közel ötezer elsőévest vett fel a győri Széchenyi István Egyetem - több szakon jelentősen emelkedtek a ponthatárok

A tavalyi rekordév után idén is csaknem 4700 hallgató nyert felvételt a győri intézménybe. 

A Vasi turisztikában ismert Spilenberg Andrea lesz ideiglenesen a Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője

Augusztus 1-tól december 15-ig szól a megbízatása. A végleges vezetőt pályázaton választják ki.

Technológiai fejlődés a raktározásban: A jövő tárolási megoldásai

Gondolt már arra, hogy milyen nagy átalakulások zajlanak manapság a raktározás terén? A technológia és a logisztika, különösen a raktározási megoldások területén lenyűgöző fejlődést mutatnak.

Minden korábbi rekordot megdöntve szeptemberben összesen 13 ezer 723 új hallgató kezdheti meg felsőfokú tanulmányait az ELTÉ-n

A tavalyinál 1140-nel több gólyát vett fel, így idén is az egyetem történetének legmagasabb felvételi létszámát érte el.

Részletfizetéssel is megvehetők a Sziget 2026 jegyei

Magyar BNPL-szolgáltató lett a Sziget részletfizetési partnere

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a Tisza programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után Győrben és Szombathelyen is drágulhatnak az albérletek

Az ingatlanpiaci szakértők szerint akár 5 százalékkal is emelkedhetnek a bérleti díjak az egyetemvárosokban, ahol a hallgatók és a munkavállalók ugyanazokért a lakásokért versenyeznek.

Öt munkatársat rúgtak ki a Vas Népétől

Köztük a Fidesszel nyíltan szimpatizáló Tömböly Ágnest is. Egy újságíró maga mondott el.

Pintér Bence összeszedte a tíz legfontosabb ügyet, amelyben szerinte még nem született végső elszámolás

A győri polgármester szerint több ügy már a hatóságok előtt van, a folyamatok lassúsága azonban nem jelenti azt, hogy az önkormányzat elengedte volna őket.

Keresik Győr legfinomabb nyári édességét: elindult a „Győr Fagyija 2026” pályázat

Hagyományos és mentes kategóriában is várják a győri cukrászdák és fagylaltozók jelentkezését, a végső győzteseket a közönség választja ki.

Biciklivel a Zrínyi utcai lezárásnál: olvasói kérdésre válaszolt a győri Útkezelő

A Zrínyi utca felújítása miatt a kerékpárosoknak egy rövid szakaszon a járdát kell használniuk, az Útkezelő szerint a KRESZ ezt ilyen esetben lehetővé teszi.

A Forma-1-es Magyar Nagydíjon mutatja be fejlesztéseit a Széchenyi István Egyetem

A győri intézmény az egyetlen magyar egyetemként önálló kiállítóként lesz jelen a Hungaroringen.

Egy napra leáll a melegvíz-szolgáltatás a győri távhős lakásokban

Július 29-én karbantartás miatt csaknem egész nap szünetel a szolgáltatás Győr teljes távhőkörzetében.

Pintér Bence aláírta a belépési nyilatkozatot: Győr kezdeményezte csatlakozását a Magyar Önkormányzatok Szövetségéhez

A polgármester szerint új érdekképviseletre van szükség az önkormányzatok számára.

Mit érdemes tudni az argentin Petit Verdot kapcsán?

Ahogy az ősz megérkezik és a napok rövidülnek, mindannyian vágyunk egy kis melegségre és kényeztetésre.

Fogatok, családi programok és lovas hagyományok – szombaton Győrszentivánra várják az kikapcsolódni vágyókat

Egész napos fogathajtó verseny, gyermekprogramok és önkéntes lehetőség is várja a látogatókat július 25-én.

8 közterületen viselkedni nem tudó embert állítottak elő Szombathelyen

A vasútállomás környékén is szétnéztek a rendőrök.

Patkányt videóztak a szombathelyi kórházban

Valóban elborzasztó látvány, de ezer meg egy oka lehet, hogy egy rágcsáló beszökik egy épületbe.