A kocsmában arcpajzs viselését, a strandolóknak 20 négyzetméter helyet ajánl a Magyar Turisztikai Ügynökség

Nagy Donát 2020-05-06 11:46:00
Elég furcsa nyár lenne, ha a tanácsokat mindannyian betartanánk.

A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) közzétette a turizmusban érdekelt, jelentős vendégforgalmú szálláshelyek, vendéglátóipari egységek, attrakciók es szolgáltatók számára, a járványhelyzetben való működéshez készített kézikönyveit - szúrta ki a HVG.

A kézikönyvek csak ajánlásokat tartalmaznak, nem kötelező szabályokat.

A lap azt is megjegyzi, hogy az MTÜ nem jogalkotó, és nem hatóság. Ugyanakkor a turizmusért felelős központi, állami cégről van szó, az ajánlásokat pedig jórészt nemzetközi példák alapján alakították ki, vagyis minden esély megvan rá, hogy a kormány legalábbis részben kötelezővé fogja tenni őket.

A kézikönyvek itt tölthetőek le.

A lap ezekből szemezett, és olyan tanácsokat emelnek ki, mint a plexi arcvédő pajzs viselése a személyzet számára. Kérésre egyébként a vendégnek is maszkot kell biztosítani.

Security Check Required

null

Ajánlott továbbá a liftek befogadóképességének korlátozása is. Itt azt írják, a felvonókban lévő emberek között legalább 1-1,5 méter távolság legyen.

Az éttermekben és a vendéglátó egységekben a felszolgálásban részt vevők minimalizálják a kontaktust a vendégekkel, kesztyű, maszk használata pedig legyen kötelező - kéri az MTÜ.

Lehetőség szerint szükség van a vendégek szervezett ültetésére is. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a szomszédos asztaltársaságban ülő vendégektől az orrtávolság legalább másfél méter legyen. Egy asztaltársaságnál egyébként lehetőleg legfeljebb 4 felnőtt és gyermekek üljön le

A cukor-, a fűszertartók, a tipikus közös használatú eszközök mellett kérhessen a vendég a repülőgépeken is szokásos, ún. „kis zacskós”, egyenként csomagolt, sterilizált fűszereket, édesítőket, vagy a vendég távozása után fertőtleníteni kell az asztali verziót.

Egy ajánlás szerint felszolgálásra kerülő összes ételt a konyhától egészen a vendég részére az asztalon való elhelyezésig tányértakaró védje.

Nyitnak a strandok

Az eredeti kézikönyv kiemeli, hogy csak olyan kültéri és beltéri medencék legyenek üzemeltethetőek, amelyekben személyes felügyelettel biztosítható a vendégek közötti legalább 1,5 méteres távolság. A szabadtéri pihenőterület 1 főre vonatkozó 8 négyzetméteres egységét javasolt 20 négyzetméter/főre emelni.

Forrás: HVG

Szólj hozzá!

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.

Az egészséges öregedés kulcsa: életmódváltás idősebb korban

Észrevette már, hogy az idő múlásával életmódunk hatása jobban érződik a mindennapokban?

Mit tehetünk ha széncinege költözött a postaládába?

Semmiképpen se küldjük vissza a feladónak!

Kukákat gyújtott fel egy férfi Győrben

Az egyik hulladékgyűjtő teljesen le is égett.

Kirajzott Dobrev Klára a szombathelyi Fő térre

Pedig a belváros védett részein tilos politikai plakátokat kihelyezni.

Kiemelt fejlesztési térséggé nyilváníthatja a Szigetközt a választások előtti utolsó ülésén a parlament 

A kormány szerint a lépés összehangolt fejlesztéseket, több forrást és új lehetőségeket hozhat a régió településeinek.

A magyarokat nem lehet megfélemlíteni - Magyar Péter az orosz nagykövetségnek üzent

A TISZA Párt elnöke szerint Magyarország szuverenitását és a választások tisztaságát tiszteletben kell tartani.

Megnyílt a Jóakaratú emberek boltja a győri belvárosban

Az üzletben nemcsak tárgyakat lehet venni - a vásárlók emberi történetekkel, közösségi munkával és segítő szándékkal is találkozhatnak.

Teret neveznek el Szombathelyen Feiszt Györgyről

A Levéltár melletti közterület viseli majd a volt alpolgármester nevét.

A győri Diószegi Judit az 59. a TISZA listáján

A sárvári Strompová Viktória pedig a 75. helyre fért fel.

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.