A határidő utolsó napján, de kifizette a kukaholding az államtitkár által ígért pénzt a SZOMHULL-nak

Farkas Bazsi 2018-12-21 18:14:00
Még így is közel 500 millió forinttal tartozik az NHKV.

500 milliós tagi kölcsönt kellett adnia a szombathelyi városvezetésnek a város hulladékgazdálkodási cége, a SZOMHULL életbentartásához, erről a decemberi közgyűlésen döntöttek. Eléggé kacifántos úton jutott el a cég oda, hogy a korábban jól működő állapotából lélegeztetőgépre kényszerült, de a lényeg annyi, hogy a rezsicsökkentéskor létrehozott Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. mindössze a felét volt hajnaldó fizeti a korábbi köbméterárnak, a szombathelyi cég, így az abban tulajdonrészt birtokló önkormányzatok (Szombathely, Gencsapáti, Ják, Táplánszentkereszt, Vép, Rum, Zsennye és Tanakajd) szemetén kívül mindenhol máshol visszaadta a szolgáltatást. 

Ahol továbbra is járnak a kukások, ott pedig az elvégzett szolgáltatást az HNKV-én keresztül kapja meg, ha megkapja. December 10-ig közel milliárdos munkát végzett el a SZOMHULL, ennek viszont mindössze a töredékét kapták meg a “kukaholdingtól”. 

Ezért kellett akkor 500 milliós tagi kölcsönnel beszállnia az önkormányzatnak. Akkor a Fideszes városvezetés azt mondta, hogy az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára azt ígérte 10 napon belül a SZOMHULL megkapja a második, és harmadik negyedév elmaradását. 

A határidő tegnap járt le. Érdeklődtünk a SZOMHULL-nál, hogy megkapták e az ígért utalást, hivatalos választ azonban nem kaptunk. 

Más forrásból azonban úgy értesültünk, hogy a cég megkapta az ígért összeget, 330 millió forintot utaltak át a számlájára, ezzel együtt közel 500 milliót fizetett ki az állam, így az egy milliárdos elvégzett munka teljes rendezéséhez további 500 millió forintra lenne szükség.

A tagi kölcsönt ugyanis csak akkor fogja tudni visszafizetni a SZOMHULL a szombathelyi önkormányzatnak, ha az NHKV rendezi a teljes adósságát. 

Szólj hozzá!

Megkezdődött a Napóleon-ház megmentése Győrben

Az ikonikus műemléképület az utolsó órában kaphat esélyt a pusztulás megállítására – háromlépcsős állagmegóvás indul.

Egy kőszegi önkormányzati képviselő feljelentette a rendőrségen a Bűnvadászokat

Bányai-Németh Gábor szerint a Mi Hazánkhoz köthető mozgalom önbíráskodást, személyes adattal visszaélést, és rágalmazást, valamint becsületsértést valósított meg.

Vitályos Eszter szúrós szemmel nézett Nagy Feróra, majd lehordta az ellenzéket

A kormányszóvivő elítélte a relativizálást, majd relativizálta a zenész botrányát. (Véleménycikk.)

Ágh Ernő feljelentést tett a rendőrségen az őt és fiát, az államtitkár Ágh Pétert SMS-ben megfenyegetővel szemben

Az SMS író azt írta, hogy reméli, áprilisban mind a ketten bitófán fognak lógni.

Az Országos Kereskedelmi Szövetség szerint az árrés-stop fenntartásának nincs létalapja

Szerintük a kormány által bevezetett intézkedés hosszú távon nem fékezi az inflációt, viszont súlyos károkat okoz a kisboltoknak és a hazai termelőknek.

Már országszerte igényelhető az ingyenes influenza elleni védőoltás 

A hatóságok szerint most érdemes beadatni az oltást, mielőtt az influenzavírus járványos méreteket ölt.

Pintér Bence szerint “Antal Imre bosszút áll a győrieken”

A két politikus újabb csörtéje az M19-es út felhatója miatt pattant ki.

Éjszakai pelenkák: a nyugodt alvás alapjai

Mi különbözteti meg az éjszakai pelenkákat a nappali típusoktól? Sok szülő számára a nyugalom megteremtéséről szól, de erősebb védelemre van szükség.

Komoly vasazót kaptak el a NAV-osok Szentgotthárdon

14 tonna illegális fémhulladékot foglaltak le.

November közepén Győrbe látogat Orbán Viktor

Mini országjárásra indul a miniszterelnök, városunk az első állomás. 

Idős embereket vert át egy csaló nő, soproni áldozata is volt

Volt, hogy orvosnak adta ki magát, ágyneműket és egészségügyi termékeket adott el a sértetteknek horror áron. 

Online szórakozás 2025-ben – így változtatják meg az életünket a digitális trendek

Az online világ manapság már jóval több, mint a közösségi média vagy éppen a videó- és képmegosztások.

A természet rejtett kincsei: az illóolajok sokoldalúsága

Az illóolajok hosszú ideje fontos részei a mindennapoknak, noha olykor talán nem is tudatosul bennünk.

SMS-ben fenyegették meg Ágh Ernőt, szombathelyi önkormányzati képviselőt

A feladó azt írta, hogy reméli áprilisban a fiával, az államtitkár Ágh Péterrel együtt bitófán fog lógni.

Váratlan családi élethelyzet miatt távozik az Egis Körmendtől Trevor Blondin

Már a holnapi, Kaposvár elleni meccsen sem lép pályára.

Számháború: A Fidesz szerint kétszer annyian voltak tegnap, mint a Tisza

Még ha a kutató számításai alapján a számok nem is ezt mutatják.

Szépen-lassan helyreállhat a vasúti közlekedés a győri fővonalon

Hegyi Zsolt közleménye szerint még nem tökéletes, de már jobb a helyzet. 

A test és a lélek egyensúlyának fontossága

Mai világunkban egyre többen keresik a testi-lelki egyensúly megteremtésének útját. Az egészséges életmód iránti igény nem csupán egy múló hóbort, hanem egyre több ember életének meghatározó részévé válik.

Az FTC-t és a Győrt is megbüntette a szövetség a drapériás eset miatt

Az FTC-Rail Cargo Hungaria elnézést kért a molinó tartalmáért, a testület előtt beszámolt arról, hogy belső döntéseket hozott a transzparenst kihelyezők kitiltására, annak érdekében, hogy hasonló eset a jövőben ne fordulhasson elő.