A győri Erzsébet Ligeti Óvodában a dolgozók fele esett ki a járvány miatt az elmúlt időszakban

Pintér Bence 2020-11-09 17:40:00
Mint arról múlt héten beszámoltunk, akkor 27 fertőzött óvodai dolgozó volt a városi intézményekben – azóta azonban kiderült, hogy ebből nagyjából 25 csak az Erzsébet Ligeti Óvoda magyar utcai épületében.

A múlt héten írtunk arról a győri önkormányzat által kiadott hivatalos számok alapján, hogy 27 óvodai dolgozó volt koronavírus-fertőzött a város által üzemeletett intézményekben. Akkor nem kaptunk választ arra, hogy ez a szám hogy oszlik meg az óvodák között,

de azóta több forrásból is arról értesültünk, hogy a 27 regisztrált esetből 20-25 óvodai dolgozó egy helyen, az Erzsébet Ligeti Óvodában esett ki a munkából a járvány miatt.

Ez a város legnagyobb óvodája, a költségvetés szerint 107 fő dolgozik itt, de összesen három tagóvoda tartozik ide, és a hiányzók töbsége a Magyar utcai egységben volt, ahol nagyjából 40-50 ember dolgozik. Az intézmény közelsége miatt sok kórházi dolgozónak is ide jár a gyermeke. Úgy tudjuk, hogy az óvodában még jelenleg is komoly létszámhiány van, és több összevont csoport is működik, minderről azonban az óvoda és dolgozói nem tájékoztathatják teljeskörűen a szülőket.

Cikkünk kapcsán más óvodák működésére rálátó források is megkerestek bennünket, kétségbe vonva, hogy az önkormányzat által közölt szám mennyire hiteles. A valóságban hiányzó dolgozók és a közölt szám közötti különbségre azonban magyarázat lehet, hogy – a számunkra ugyan nem megküldött, de általunk ismert – bővebb statisztika szerint az igazoltan koronavírussal otthon lévő óvodai dolgozók mellett vannak olyanok, akik karantén (mintegy 10-20 fő), és olyanok is, akik más betegség (mintegy 40 fő) hiányoznak.

Múlt héten elértük Pergel Elza területért felelős alpolgármestert, aki lapunknak azt mondta: a városházán egyelőre úgy látják, hogy az országos átlaghoz képest sem súlyos a járvány terjedése a győri intézményekben, amelyeket elmondása szerint egyébként rendszeresen fertőtlenítenek. Hozzátette: a kieső dolgozók száma nem okoz nagyobb fennakadást, mint amire influenzaszenzonban fel vannak készülve az intézmények, a helyettesítés tehát közlése szerint megoldott.

JAVÍTÁS: A cikkben korábban nem részleteztük, hogy a 107 dolgozó, illetve a fertőzések száma hogy oszlik meg az intézmény tagóvodái között, ezt pótoltuk.

Szólj hozzá!

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Igazi ritkaság: kilenc nappal korábban nyitják meg a felújítás alatt álló Hecsei úti felüljárót

Hétfőn hajnali négy órától ismét minden közlekedő használhatja az átkelőt, az autóbuszok is visszatérnek eredeti útvonalukra.

Kicserélték a győri kórházban meghibásodott transzformátort

Megkezdték az elhalasztott egészségügyi ellátásokat.

Kánikula 2026 - enyhül a hőség, de még nincs vége: szombattól már “csak” másodfokú riasztás lesz érvényben

A július vége óta tartó harmadfokú hőségriasztást mérséklik, de a tartós meleg miatt továbbra is fokozott óvatosságra van szükség.

Két részletben érkezik a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, amit nem kell külön igényelni

Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.

Piknik italok: ízek és élmények a szabadban

Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.

Örömhír: tíz éve nem volt ilyen alacsony az infláció Magyarországon

Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent. 

A barokk összes árnyalata és még egy sor kiváló program vár mindenkit ezen a hétvégén Győrben

Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más. 

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.

Barokk pompába öltözik a belváros: hétvégén rendezik meg a XXXIII. Győri Barokk Esküvőt

Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.

Extra: a Vásárcsarnokban nyitja új évadát a Győri Filharmonikus Zenekar

A „Zenélő piac” című különleges koncerttel szeptember 7-én rendhagyó helyszínen találkozhat a közönség a klasszikus zenével.

Átadják a megújult Erzsébet ligeti KRESZ-Parkot Győrben – családi programokkal ünneplik a felújítást

Ügyességi versenyek, KRESZ-kvíz, ingyenes kerékpár- és e-rollerjelölés is várja a családokat augusztus 8-án.

Nőverő szombathelyi férfi ellen emelt vádat az ügyészség

A férfi a nyílt utcán kezdte verni áldozatát.

A rómaiaktól az agyagkatonákig – tárlatvezetések, workshop és közönségtalálkozó várja a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

Ingyenes programokkal és különleges kiállításokkal készülnek a hét második felére, a hőségriadó idején ráadásul a Várkazamata – Kőtár is díjmentesen látogatható.

Czunyiné harca a gmail és az önkény ellen - letiltotta a Google a Védvonal levelező fiókját

Nem vicc! A Fidesz maradéka tényleg egy ingyenes e-mail szolgáltatást használt, hogy megvédje a Fidesz maradékát.

Kedden megválaszthatja az Országgyűlés Magyarország új köztársasági elnökét

A TISZA Párt frakciója kezdeményezte az államfőválasztás augusztus 11-re való kitűzését - a kormánypárti jelölt személye ugyanakkor egyelőre nem ismert.

Szakértő a Duna alacsony vízállásáról: a vízlépcső sem csodaszer önmagában, a klímaváltozás miatt új szemléletre van szükség

A BME vízmérnöke szerint a Paksi Atomerőmű helyzetére sem jelentene automatikus megoldást egy új dunai vízlépcső - a jövő vízgazdálkodását pedig már a klímamodellekre kell alapozni.

Megrázó videó Bábolnáról: hajléktalan férfit bántalmaztak és aláztak meg - helyi információink szerint a rendőrség már intézkedik az ügyben

A felvételen egy padon alvó férfit ütnek meg, majd arra kényszerítik, hogy térdre ereszkedve megcsókolja egyikük bakancsát.