A Gothard-kastély egykori lakója nyílt levélben tiltakozik annak lebontása ellen

Farkas Bazsi 2019-10-10 10:26:00
Továbbá arra kérik a Fidesz polgármesterjelöltjét, hogy határolódjon el az épületet lebontani akaró képviselőjelölttől.

Kedden számoltunk be róla, hogy a Herényiek Házában megrendezett képviselőjelölti vita alkalmával a Fidesz-KDNP jelöltje, Horváth Gábor azt mondta, szerinte a Gothard-kastélyt felújítás helyett inkább le kellene bontani. Ezzel kapcsolatban most nyílt levelet kapott szerkesztőségünk. 

 

 

Tiltakozunk a herényi Gothard-kastély lerombolása ellen!

 


A herényi Gothard-kastélyban laktunk szüleimmel néhány évig. Nekünk a kastély nem csupán egy, az elmúlt években lepusztulni hagyott épületet jelenti, sokkal több annál. A gyermekkort, a barátokat, és azt az óriási értéket, amit építtetői megálmodtak és megvalósítottak. Meggyőződésünk, hogy a múlt gyökerei nélkül jelenünk sem áll biztos talajon.

Megdöbbenve értesültünk arról, hogy Horváth Gábor, a Fidesz-KNDP képviselőjelöltje a Herényiek Házában 2019.10.08-án megtartott képviselőjelölti vitán a kastély további sorsával kapcsolatban arról beszélt, hogy le kellene bontani azt és egy új épületet kellene felépíteni helyette. A képviselőjelölt nincs tisztában azzal, hogy a múlt emlékeinek, értékeinek lerombolása a jövőt is veszélyezteti. Már régóta nem élek a kastélyban, de figyelemmel kísértem az ott lakók és az épület sorsának alakulását is. 2016 végéig minden lakónak el kellett hagynia a Gothard-kastélyt, ami azóta is üresen, funkció nélkül áll. Folyamatosan romlik a műszaki állapota.


Nagyon kérjük Horváth Gábort, a Fidesz-KNDP képviselőjelöltjét, aki azt szeretné, hogy lerombolják az épületet, hogy gondolja meg magát! Kérjük Balázsy Péter polgármester-jelöltet, hogy határolódjon el a fideszes jelölttársa kijelentéseitől!

A Gothard-kastély nem csak Herény, de Szombathely számára is egy páratlan értékű műemlék, ami számos, nehéz sorsú család számára otthont is jelentett évtizedeken át. 

Nem engedjük lerombolni múltunk egy darabját! Védjük meg a nyilvánosság erejével Szombathely értékeit!

Szombathely, 2019. október 10.
Nábrádi Attila 
a Gothard-kastély egykori lakója
 

Szólj hozzá!

Megvannak a TISZA Győr-Moson-Sopron megyei országgyűlési képviselőjelöltjei

Diószegi Judit, Néher András, Bóna Szabolcs, Hallerné Nagy Anikó és Porpáczy Krisztina indulnak harcba 2026-ban.

Ősszel is erős maradt és továbbra is húzóágazat a hazai turizmus

Októberben 11 százalékkal nőtt a vendégforgalom Magyarországon a tavalyi évhez képest.

Adót emel a fideszes többségű kőszegi képviselőtestület

Minden érintett adónem közel a duplájára emelkedik.

Új utcanevekről döntött a győri közgyűlés

A város ikonikus alakjairól neveztek el közterületeket. 

Több mint 300 ezren szavaztak a TISZA jelöltállításának második fordulójában

A párt példa nélküli előválasztási rendszere újabb mérföldkőhöz érkezett, holnap megismerjük a végső befutókat. 

A Herényi Temetőben helyezik örök nyugalomra Mészáros Tibort

A család azt kéri, hogy a virágra, koszorúra költött pénzt valamelyik, az általuk megjelölt állatvédő szervezetnek adományozzák a gyászolók.

Antal Imre támadásként élte meg Pintér Bence kritikáját

A fideszes képviselő szerint nem gond, hogy frakciótársa cége újította fel a Bóbita Óvodában a falat. 

Pintér Bence - Tehetős embereket a város ne támogasson szociális alapon! 

Világnézeti vita bontakozott ki a megvásárolható bérlakások kapcsán.

A polgármester vállalta, hogy a január végi határidőre tető alá hozzák a győri Rába Quelle új közbeszerzésének kiírását

A fürdő sztorija már nem csak hosszában, hanem stílusában is kezd a dél-amerikai szappanoperákra hasonlítani. 

Borsi Róbert javaslatára bizottság alakult a győri parkolási botrány kivizsgálására

Pintér Bence polgármester szerint a TSZV áll a vizsgálat elé, mert az “igazság náluk van!”

Leköpték Bódis Krisztát

Magyar Péter szerint ide vezet Orbán Viktor gyűlöletkeltése.

Megugrott a Rába Nyrt. adózott eredménye az év első három negyedévében

Ingatlanértékesítések nélkül viszont 615 millió forintos mínuszban lenne a cég. 

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.