A fertőzöttek száma 39,6 millió, a gyógyultaké 27,2 millió a világon

Papp László Tamás 2020-10-18 09:04:58
A Földön már 39 607 763 ember fertőződött meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 1 108 785, a meggyógyultaké pedig 27 215 393 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint vasárnap reggeli adatai szerint.

Egy nappal korábban 39 266 277 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 1 103 509, a gyógyultaké pedig 27 019 096 volt.
A fertőzés 189 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.

A SARS-CoV-2 vírus okozta, Covid-19 nevű betegség az Egyesült Államokat sújtja leginkább, ahol már 8 105 888 embert fertőzött meg, 219 285-en haltak bele, és 3 220 573-an meggyógyultak.
Indiában 7 432 680 fertőzöttet, 112 998 halálos áldozatot és 6 524 595 gyógyultat jegyeztek fel.
Brazíliában 5 224 362 fertőzöttről, 153 675 halálos áldozatról és 4 526 393 gyógyultról tudni.
Oroszországban 1 376 020-ra nőtt az igazolt fertőzöttek száma, a halálos áldozatoké 23 857-re, a gyógyultaké pedig 1 060 279-re emelkedett.
Kolumbiában 952 371 fertőzöttet és 28 803 halálos áldozatot tartanak nyilván.
Spanyolországban 936 560 fertőzöttet és 33 775 halálos áldozatot regisztráltak.
Franciaországban 876 342 fertőzöttről, 33 325 halálos áldozatról és 108 014 gyógyultról tudni.
Peruban 862 417 a fertőzöttek és 33 648 a halottak száma.
Mexikóban 847 108 az igazolt vírusbetegek és 86 059 a halottak száma.
Az Egyesült Királyságban a fertőzöttek száma 708 298, és 43 669-en haltak meg a betegségben.
A Dél-afrikai Köztársaságban 702 131 fertőzöttet vettek nyilvántartásba, 18 408-an meghaltak, 630 436-an pedig felgyógyultak.
Iránban 526 490 fertőzöttet, 30 123 halálesetet és 423 921 gyógyultat tartanak számon.
Olaszországban a fertőzöttek száma 402 536, a halálos áldozatoké 36 474, és 249 127-en gyógyultak fel a Covid-19-ből.
Németországban 364 664 a fertőzöttek száma, 9777 a halottaké, 291 129-en meggyógyultak.
Törökországban 345 678 fertőzöttet regisztráltak eddig, a halálesetek száma 9224, a gyógyultaké 302 499.
Kínában (Hongkong és Makaó nélkül) 90 955 fertőzéses esetet tartottak nyilván vasárnap reggel, valamint 4739 halálos áldozatot és 85 791 gyógyultat.
   

Szólj hozzá!

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.

Több buszjárat menetrendje is változik Győrben, egy megálló végleg megszűnik

Az Ipari Park térségében felújítás miatt terelik a járatokat, a Fehérvári úton pedig új közlekedési rend lépett életbe.

Hirdetésben keres gyermek háziorvost Kőszeg

Legalább 4 év szolgálat esetén ingyen kap egy lakást a leendő doktor.

Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar az idei százas listán is

A második Csányi Sándor, a harmadik Felcsuti Zsolt.

Az okos sütés lehetőségei: modern konyhai megoldások

Elgondolkodtál már valaha azon, hogy a modern konyhai technológiák milyen változásokat hoznak a mindennapi életbe? Az energiahatékonyság és az innováció tökéletes párosának tűnnek, különösen, amikor mai sütőkről van szó.

Mondja meg ön, hogy mire lenne szüksége Győrnek - lakossági kérdőívvel tervezik a város jövőjét

Június végéig várják a városlakók javaslatait a következő évek fejlesztéseiről.

A kínai agyagkatonáktól a Múzeumok Éjszakájáig – mozgalmas hét várja a látogatókat a Rómer Múzeumban

Tárlatvezetések, kiállítások és a Múzeumok Éjszakája programjai is szerepelnek a következő napok kínálatában.

Balesetet okozott, elhajtott, majd a rendszámokat is leszerelte egy sofőr Győr mellett - az ügyészség most vádat emelt ellene

A rendőrök a kocsiban felejtett személyi igazolványa alapján azonosították a cserbenhagyó férfit.

Feloszlatta magát a gersekaráti képviselő-testület 

Időközi választás jön a településen.

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.

Media1: A Vas Népe és a Kisalföld is megmarad napilapnak

A Magyar Nemzet napilapként megszűnik, hetilapként üzemel tovább.

Milyen kép alakult ki az emberekben a kannabiszról?

A kannabiszról sok embernek még ma is elsősorban a bódulat, a tudatmódosító hatás és a jogszabályok által korlátozott használat jut eszébe.

Sétabottal ütötte meg utastársát egy győri buszon egy férfi - vádat emeltek ellene

Egy hátizsák miatti szóváltás fajult tettlegességig, az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott.

Sporttal és kulturális programokkal erősítették az elfogadást az I. Combinated Leasures rendezvényen, Győrben

A közösség erejét ünnepelték ezzel a Városház téren - Balog Farkas Renáta szerint fontos, hogy az atipikus fejlődésű gyermekek minél láthatóbbá váljanak.

Új plébános kerül a szombathelyi Kálvária templom élére

Perger Gyula atya lesz a Herényi Plébánia plébánosa. Személyi változásokat jelentett be a Szombathelyi Egyházmegye.

Széchenyi Egyetem: oktatási célokat szolgál jelenleg a vitnyéd-csermajori ingatlan

A Belügyminisztérium és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság arról tájékoztatta az egyetemet, hogy az ott 2022 óta ideiglenesen elhelyezett ukrajnai menekültek által okozott károk helyreállítása, valamint a további állagromlás megelőzése érdekében szükséges felújítási munkálatokat kíván végezni.

A japán minimalizmus és a skandináv dizájn találkozása

A lakberendezés egyik legérdekesebb stílusa jelenleg a Japandi, ami a japán és skandináv irányzatok tökéletes uniójaként ismert.