330 millió forintból épül meg a Zene Háza Sárváron

Fehér Buda 2018-08-15 07:14:00
Koncerteknek, zenei előadásoknak ad majd otthont az új épület.

Összesen közel 330 millió forintból épül fel Sárváron a Zene Háza nevű épület, amelyben a város és a környező települések zenei hátterét akarják majd bemutatni. 

A beruházásba 190 millió forinttal az EU is beszáll, a pénzért konzorciumban pályázott Sárvár, Sitke, Nick, Ikervár, és Porpác. Maga az épület a Várkerület 31. alatt, a Koncz János Alapfokú Művészeti Iskola udvarán épül, a sárvári arborétum közvetlen szomszédságában. Az építkezést idén májusban, bontási munkálatokkal kezdték, hiszen az udvaron állt egy kiszolgáló épület, júniusban éppen így álltak vele: 

@@zene háza_0.png@@
 Forrás: sarvarvaros.hu

A kivitelező a Sárvár-Ház Kft., amely már több apartmanházat is épült a városban, főleg a helyi fürdő közelében. A tervek szerint még idén, december 14-én be is fejeződnek a munkálatok.

Nem csak kortárs zenével talákozhatunk majd benne

A Zene Házában sárvári járás kulturális, elsősorban zenei, értékeit fogják majd bemutatni. Az épületben lesz egy 200 főt befogadó előadóterem, amiben hang- és fénytechnikai eszközök adnak majd erre lehetőséget. A házban lesznek még közösségi helyek, technikai kiszolgáló helyiségek, bemutató termek, és még egy kávézó is. Attól sem kell félni, hogy csak a turisztikai szezonban lesz nyitva a ház, az épület egész évben üzemelni fog majd.

A Zene Házában egy interaktív kiállítás is lesz, aminek az alapja a zene, a zene története, a népzene és a világzene kapcsolata, illetve a kortárs zene bemutatása. De nem csak kortárs zenével lehet majd találkozni Sárváron, hanem a magyar zene múltjával, és a helyi zenei élettel, tánccsoportokkal is.

Címlapfotó: A Zene Háza látványterve, forrás: sarvarvaros.hu

Szólj hozzá!

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender szerinte veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.