32 ukrán állampolgár van jelenleg hatósági házi karanténban Sárváron

Fehér Buda 2020-07-24 13:05:32
Több lakos is megfigyelés alatt áll.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Tegnap írtunk arról, hogy több sárvári lakos is koronavírussal fertőződhetett meg a közelmúltban. Később aztán kiderült, hogy kettő ember esetében merült fel a fertőzésveszély, egyikük valószínűleg egy soproni rendezvényen kaphatta el a vírust, az ő első tesztje pozitív lett. Jelenleg mindketten a saját otthonukban vannak karanténban, enyhe tünetek jelentkeztek náluk.

Nemrég azonban Sárvár hivatalos Facebook-oldalán további tájékoztatást adtak a járványról, mint írják, néggyel nőtt tegnap óta a koronavírusos beteg száma Vas megyében, ebből ketten sárváriak. Emellett azonban 

több sárvári lakos is járványügyi megfigyelés alatt áll, az érintettek egy közös rendezvényen vettek részt, ahol a két sárvári lakos is megfertőződött

A város oldalán végül még azt is közzé tették, hogy

32 Sárváron tartózkodó ukrán állampolgár is hatósági házi karanténban van.

Az ő megfigyelésük kedden jár le, azonban az önkormányzat szerint a Sárváron tartózkodó ukrán állampolgárok között nincs koronavírus fertőzött.

Kondora István, Sárvár polgármestere a posztban nyomatékosan kéri a város lakosságát a szükséges védőtávolságok megtartására, a rendszeres kézmosásra és fertőtlenítésre, valamint a maszk viselésére. 

 

Security Check Required

null

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett. 

Szólj hozzá!

Lecserélte V.Németh Zsoltot Körmend fideszes polgármestere

Már a tiszás Horváth Nándor Zsolttal egyeztetett a város további fejlődéséről.

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.

Téves gyanú miatt kezdtek autós üldözésbe - vádat emelt a győri ügyészség egy testvérpár ellen

A férfiak tolvajoknak hittek egy autóban várakozó öt fiatalt, majd az üldözés során többször is nekihajtottak az előlük menekülő járműnek.

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.