21 napos vesztegzár következik Indiában, 1,3 milliárd ember került karanténba

ugytudjuk.hu 2020-03-25 15:24:00
A világon még sosem vezettek ekkora mértékű karantént.

Sosem látott mennyiségű embert helyeztek karantén alá Indiában, írja a BBC. Az országban 21 napos vesztegzárat vezettek be, ilyen mértékű karantént még az emberi történelem során sosem történt.

India a világ egyik legnépesebb országa, 1,3 milliárd ember él az országban, nekik pedig megtiltották, hogy elhagyják az otthonaikat. A szupermarketek azonban még nem zártak be, tehát még el tudnak menni bevásárolni a lakók. 

Az ország vidéki területein igen nagy a szegénység, nekik borzasztó nagy érvágást jelent a kényszerkarantén. India több államában, köztük a legnagyobb lélekszámú Uttar Pradesh-ben ezért bejelentették, hogy pénzátutalásokkal, ingyenes élelmiszercsomagokkal és munkanélküli segélyekkel fogják segíteni a szegényeket. 

Ez azonban újabb nehézségeket hoz magával, hiszen a szegényebb réteg közül kénytelenek áram nélkül élni az életüket, sokan pedig még bankszámlával sem rendelkeznek, így a segélyt sem kapják meg. 

A hír hallatára az indiai lakosság is pánikvásárlásba kezdett, a BBC helyi tudósítója szerint még a legkisebb falvak boltjaiból is felvásárolták a tartós élelmiszereket az emberek. 

Az országban eddig 500 koronavírusos betegről tudnak, és kilenc halottról. Az országban iszonyúan lassan halad a tesztelés, tehát elképzelhető, hogy a betegek száma többszöröse a hivatalos adatoknak. Az indiai kormány azt mondja, a vírus még nem lépett át a csoportos terjedés szakaszába, ezért nem szükséges a tesztelés. Egyes számítások szerint viszont már most nagy a baj, és ha a kormány nem kezd el erősebben fellépni a vírus ellen, akkor akár 300 millió ember is megbetegedhet. 

Szólj hozzá!

A megengedett azbeszt határérték 292-szeresét mérték a szombathelyi Oladi Platón

Április 8-án készült el a Síp utcán mért koncentráció szakvéleménye, a sajtót és a lakosságot csak április 13-án értesítette a Kormányhivatal.

Pintér Bence szerint drámai válságban van a Győr-Szol - a helyi Fidesz a vonat elé lökte a városüzemeltető céget

A polgármester a következő kormány segítségét kéri, Magyar Pétert tárgyalásra hívta a városba.

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.