Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Dömötör Gábor 2026-08-17 11:20:54
Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Új évaddal folytatódik a Győri Filharmonikus Zenekar tavaly útjára indított különleges irodalmi-zenei sorozata, a „Kalamáris”. A program ezúttal is az irodalom és a muzsika találkozására épül, neves írók, költők és alkotók mesélnek pályájukról, az alkotásról, személyes történeteikről és arról is, milyen kapcsolat fűzi őket a zenéhez.

Fotó: zichypalotagyor.hu

A sorozat házigazdája a 2026/2027-es évadban is Lukácsi Zoltán irodalomtörténész lesz, a beszélgetésekhez pedig a Győri Filharmonikus Zenekar művészei szolgáltatják az élő zenei kíséretet. A Kalamáris ezzel a régi irodalmi szalonok hangulatát igyekszik megidézni: egy-egy hétfő estére ugyanabba a térbe kerül az irodalom, a személyes beszélgetés és a zene.

Az évad szeptember 14-én Dragomán György estjével indul, november 16-án Szigethy Gábor lesz a Kalamáris vendége. Az új év első programjára január 18-án Pátkai Tivadar érkezik, március 8-án pedig Terék Annával találkozhat a győri közönség.

Fotó: Qubit.hu

Tavasszal további két ismert szerzővel folytatódik a sorozat. Április 19-én Varró Dániel lesz a vendég, ezt az estet rendhagyó módon a Széchenyi István Egyetemen rendezik meg. Az évadot május 24-én Háy János estje zárja.

A programok minden alkalommal 18 órakor kezdődnek. A Varró Dániel-est kivételével a helyszín a Zichy-palota nagyterme, ahol a szervezők azokat várják, akik egy tartalmas hétfő estét töltenének irodalommal, zenével és olyan beszélgetésekkel, amelyek közelebb hozzák az alkotókat és műveiket a közönséghez.

Az új évad programja:

  • 2026. szeptember 14., 18:00 – Dragomán György
  • 2026. november 16., 18:00 – Szigethy Gábor
  • 2027. január 18., 18:00 – Pataki Tivadar
  • 2027. március 8., 18:00 – Terék Anna
  • 2027. április 19., 18:00 – Varró Dániel – Széchenyi István Egyetem
  • 2027. május 24., 18:00 – Háy János

A jegyek az évad estjeire a Győri Filharmonikus Zenekar jegyértékesítési felületén vásárolhatók meg.

Szponzorált tartalmat olvastál.



Szólj hozzá!

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.

Miért érdemes külön pihenőzónát kialakítani a kertben?

A kert, a terasz vagy akár egy nagyobb erkély is könnyen az otthon egyik legkedveltebb részévé válhat, ha megfelelően alakítjuk ki.

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.