Pénteken hivatalosan is kezdetét vette Győrben és Győrzámolyon a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság. A július 17. és 19. között zajló világverseny minden korábbinál nagyobb mezőnyt vonz: a szervezők tájékoztatása szerint 28 országból több mint 150 versenyző érkezett a Zámoly Beach versenypályájára, így ez minden idők legnépesebb UIM Aquabike Európa-bajnoki mezőnye. Különlegesség, hogy a felnőtt Európa-bajnokság és a Junior Világbajnokság futamait a nemzetközi versenynaptárban egyedülálló módon ugyanazon a hétvégén rendezik meg.

A nemzetközi sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a győri és a zámolyi helyszín mára a nemzetközi jet-ski sport egyik meghatározó állomásává vált. Balog-Farkas Renáta (Szentiváni Civilek) alpolgármester kiemelte, hogy Győr számára a sport nemcsak közösségi érték, hanem turisztikai és gazdasági lehetőség is. Elmondta, hogy a versenyzők és csapataik több mint 250 vendégéjszakát töltenek a térségben, ami a helyi vendéglátás számára is jelentős bevételt jelent. A város önkormányzata félmillió forintos támogatással segítette a rendezvény lebonyolítását.
Granát Gábor, Győrzámoly polgármestere arról beszélt, hogy a település immár harmadik alkalommal adhat otthont a rangos nemzetközi eseménynek. Hangsúlyozta, hogy a Mosoni-Duna és a Szigetköz természeti adottságai kiváló helyszínt biztosítanak a vízisportok számára, a Győrrel kialakított együttműködés pedig tovább növeli a térség turisztikai vonzerejét. A Magyar Jet-Ski Szövetség szerint a résztvevők nemcsak egy kiváló versenypályát, hanem a Szigetköz vendégszeretetét is megismerhetik.

A nemzetközi sportvezetők egyaránt méltatták a magyarországi helyszínt. Luca Filiberti, a Nemzetközi Motorcsónak Szövetség Aquabike Bizottságának elnöke kiemelte, hogy évről évre magasabb szakmai színvonalon rendezik meg a versenyt, amelyre Európán kívül Ausztráliából, Japánból, Szaúd-Arábiából és Thaiföldről is érkeztek indulók. Raimondo Di San Germano, a H2O Racing elnöke pedig arról számolt be, hogy a nevezések száma meghaladta a 150-et, ami minden eddiginél nagyobb, UIM-promóciójú európai jet-ski versenyt jelent. Szabó Gábor, a Magyar Jet-Ski Szövetség alelnöke szerint a rendezvény a hazai sportág fejlődésében is fontos mérföldkő, miközben sok néző itt találkozik először a jet-skivel mint versenysporttal.
A futamok mellett egész hétvégén családi programok is várják az érdeklődőket. Szombat este a győri belvárosban freestyle jet-ski bemutatót rendeznek a Rábán, amelyhez a Kossuth hídnál lampionos hajós felvonulás is kapcsolódik a Győri Rotary Fröccsnapok programjaként. Győrzámolyon street food udvar, vízicsúszdás ugrálóvár, jet-ski múzeum és előzetes regisztrációval depólátogatás is színesíti a háromnapos eseményt, amely vasárnap este ünnepélyes díjátadóval zárul.
