Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

Dömötör Gábor 2026-06-19 12:50:35
339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

A magyarországi távközlési szolgáltatók összesen 339 milliárd forint bevételt értek el 2026 első három hónapjában – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal friss adataiból. A bevételek legnagyobb része, 201 milliárd 300 millió forint a mobilhang- és mobilinternet-szolgáltatásokból származott, ami jól mutatja, hogy a mobilkommunikáció továbbra is a piac meghatározó területe.

Fotó: Pixabay

A statisztikák szerint a mobilinternet-használat tovább erősödött. A mobilinternethez kapcsolódó SIM-kártyák száma egy év alatt 3,8 százalékkal nőtt, a mobiladat-forgalom pedig 20 százalékkal emelkedett. Egy internetelérést biztosító mobil-előfizetésre átlagosan már 41 gigabájt adatforgalom jut negyedévente.

Közben a televíziós szolgáltatások népszerűsége tovább csökkent. A televíziós előfizetések száma egy év alatt 2 százalékkal mérséklődött, miközben az optikai internetkapcsolatok száma több mint 6 százalékkal bővült. Az analóg televíziózás gyakorlatilag eltűnt, az előfizetések mindössze 0,4 százaléka használ ilyen technológiát.

A növekvő forgalom és bevételek mellett a szolgáltatók áremelésre is készülnek. A Magyar Telekom és a Yettel július 1-jétől, a One pedig szeptember 1-jétől alkalmazza a KSH által megállapított 4,4 százalékos inflációkövető díjkorrekciót. Az emelés elsősorban a korábban megkötött mobil- és egyes vezetékes előfizetések havidíját érinti.

A Telekom közlése szerint a módosítás a 2025. december 31. előtt létrejött szolgáltatásokra vonatkozik, míg a Yettel a számlás lakossági tarifák havidíját emeli. A One a mobil- és flottacsomagok egy részénél érvényesíti az inflációkövető korrekciót, ugyanakkor vezetékes szolgáltatásainál idén nem alkalmaz automatikus díjemelést.

A szolgáltatók hangsúlyozták, hogy a díjkorrekció nem érinti a perc- és SMS-díjakat, valamint a legtöbb kiegészítő szolgáltatás árát. Az ügyfelek többsége azonban így is magasabb havidíjakkal találkozhat a következő hónapokban, miközben a mobilinternet-használat és az adatforgalom továbbra is gyors ütemben növekszik Magyarországon.

Tetszik, amit csinálunk?

Támogasd adományoddal a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

A közlemény rovatban tüntesd fel, hogy az általad küldött pénz adomány.

Szólj hozzá!

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Igazi ritkaság: kilenc nappal korábban nyitják meg a felújítás alatt álló Hecsei úti felüljárót

Hétfőn hajnali négy órától ismét minden közlekedő használhatja az átkelőt, az autóbuszok is visszatérnek eredeti útvonalukra.

Kicserélték a győri kórházban meghibásodott transzformátort

Megkezdték az elhalasztott egészségügyi ellátásokat.

Kánikula 2026 - enyhül a hőség, de még nincs vége: szombattól már “csak” másodfokú riasztás lesz érvényben

A július vége óta tartó harmadfokú hőségriasztást mérséklik, de a tartós meleg miatt továbbra is fokozott óvatosságra van szükség.

Két részletben érkezik a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, amit nem kell külön igényelni

Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.

Piknik italok: ízek és élmények a szabadban

Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.

Örömhír: tíz éve nem volt ilyen alacsony az infláció Magyarországon

Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent. 

A barokk összes árnyalata és még egy sor kiváló program vár mindenkit ezen a hétvégén Győrben

Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más. 

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.

Barokk pompába öltözik a belváros: hétvégén rendezik meg a XXXIII. Győri Barokk Esküvőt

Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.

Extra: a Vásárcsarnokban nyitja új évadát a Győri Filharmonikus Zenekar

A „Zenélő piac” című különleges koncerttel szeptember 7-én rendhagyó helyszínen találkozhat a közönség a klasszikus zenével.

Átadják a megújult Erzsébet ligeti KRESZ-Parkot Győrben – családi programokkal ünneplik a felújítást

Ügyességi versenyek, KRESZ-kvíz, ingyenes kerékpár- és e-rollerjelölés is várja a családokat augusztus 8-án.

Nőverő szombathelyi férfi ellen emelt vádat az ügyészség

A férfi a nyílt utcán kezdte verni áldozatát.

A rómaiaktól az agyagkatonákig – tárlatvezetések, workshop és közönségtalálkozó várja a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

Ingyenes programokkal és különleges kiállításokkal készülnek a hét második felére, a hőségriadó idején ráadásul a Várkazamata – Kőtár is díjmentesen látogatható.

Czunyiné harca a gmail és az önkény ellen - letiltotta a Google a Védvonal levelező fiókját

Nem vicc! A Fidesz maradéka tényleg egy ingyenes e-mail szolgáltatást használt, hogy megvédje a Fidesz maradékát.

Kedden megválaszthatja az Országgyűlés Magyarország új köztársasági elnökét

A TISZA Párt frakciója kezdeményezte az államfőválasztás augusztus 11-re való kitűzését - a kormánypárti jelölt személye ugyanakkor egyelőre nem ismert.

Szakértő a Duna alacsony vízállásáról: a vízlépcső sem csodaszer önmagában, a klímaváltozás miatt új szemléletre van szükség

A BME vízmérnöke szerint a Paksi Atomerőmű helyzetére sem jelentene automatikus megoldást egy új dunai vízlépcső - a jövő vízgazdálkodását pedig már a klímamodellekre kell alapozni.

Megrázó videó Bábolnáról: hajléktalan férfit bántalmaztak és aláztak meg - helyi információink szerint a rendőrség már intézkedik az ügyben

A felvételen egy padon alvó férfit ütnek meg, majd arra kényszerítik, hogy térdre ereszkedve megcsókolja egyikük bakancsát.