Feljelentettük Magyar Pétert

Farkas Bazsi 2026-05-18 12:09:00
A bucsui képviselőjelölt pénteken még azt nyilatkozta, hogy a választási indulása a magánügye. Vasárnap amikor szintén a választásról szerettük volna faggatni egyszerűen kicsavarta a telefont a kezünkből.

Pár nap alatt kétszer is találkoztunk a bucsui, a Vas 02-es választókerületben képviselőjelöltként elindult Magyar Péterrel. Pénteken délután a Haladás - Csorna U14-es bajnoki mérkőzést vezette Magyar. Még a meccs előtt szerettük volna megkérdezni a képviselőjelöltet arról, hogy miért indult el a választáson, hogyna gyűjtötte össze az induláshoz szükséges 500 aláírást, mit szól hozzá, hogy választási csalás gyanúja miatt lefoglalta a rendőrség az ajánlóívet. 

Magyar nem igazán akart nyilatkozni. Annyit mondott, hogy a rendőrségi nyomozás nem az ő dolga, a választási indulás pedig a magánügye.

Információkat kaptunk, hogy Magyar minden vasárnap délelőtt a szombathelyi vásárcsarnokban tartózkodik, hogy a tegnap itt próbálkoztunk azzal, hogy a sokakat érdeklő kérdésekre válaszokat kapjunk.

Akárcsak pénteken vasárnap is videóra kívántuk rögzíteni a történteket, azonban ami pénteken még csak kísérlet volt, az vasárnap be is következett. 

Fotó: Farkas Bazsi

Magyar Péter kicsavarta a telefont a kezünkből azzal, hogy őt nem videózhatjuk. Amikor közöltük vele, hogy elindult a választáson és ezzel közszereplő lett, azt állította, hogy mivel véget ért a választás, így ő már magánember.

A telefont egyébként hosszú percekig nem adta vissza, majd amikor visszakaptuk sajnálattal tapasztaltuk, hogy az általunk elindított videót nem mentette el a készülék. Viszont a szóváltásból 3 másodpercet így is rögzített a telefon.

A Vásárcsarnok biztonsági szolgálata kérésünkre visszanézte a biztonsági kamera felvételét, elmondásuk szerint a telefon elvétele, majd a közjáték is látszik rajta. 

Ma délelőtt a Szombathelyi Rendőrkapitányságon feljelentést tettünk Magyar Péterrel szemben.

Szomorúan tapasztaljuk, hogy valaki úgy indul el egy parlamenti választáson, hogy még azzal sincsen tisztában, hogy ez milyen kötelezettséget, egyáltalán milyen viselkedést követel meg tőle.

Kérdés az, hogy Magyar Péter, miként szerette volna képviselni Vas megye lakosainak közel felét úgy, hogy közben alapvető újságíró kérdésekre nem hajlandó válaszolni. Ha pedig nem szerette volna képviselni a lakosokat, akkor miért indult el a választáson.

Neked 1%, nekünk nagy segítség!

Támogasd adód 1%-val a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Most a legkisebb is számít.

Adószám: 19294571-1-18

Szólj hozzá!

Több fa, új kutyafuttató és megújuló játszótér – bemutatták a Bisinger sétány terveit

Lakossági fórumon ismertették a belvárosi park megújításának részleteit. 

Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen azbesztet tartalmazó kőzúzalék miatt

Lezárják a Szombathely-Szőlős megállóhely mellett kialakított P+R parkolót is.

Köszönet és elismerés a pedagógusoknak Győr városi ünnepségén

A Városházán köszöntötték az oktatási intézményeiben dolgozó szakembereket, átadták a Győr Oktatásügyéért és a Győr Sportjáért díjakat is.

Fekete Dávid egyszerre tagad és vádol a győri szállal is rendelkező parkfenntartási-mutyi kapcsán

Szerinte Pintér Bence inkább azzal foglalkozzon, hogy Szakács András tudhatott-e a korrupciós hálózatról. Ő addig is mossa kezeit, és áll bármilyen vizsgálat elé.

Monstre programajánlót hozunk az első győri, nyári hétvégére 

Final Fourt játszanak a kézis lányok, zajlik a DUNAFESzT, rengeteg koncert és családi program vár mindenkit - és még az idő is jó lesz.

A természet nem luxus, hanem létfeltétel – ezt üzeni az idei környezetvédelmi világnap

A szakemberek szerint az egészséges ökoszisztémák nélkül nemcsak a klímavédelem, hanem az élelmiszer- és vízbiztonság is veszélybe kerülhet.

A nemzeti összetartozás erejét ünnepelték Győrben

Az Országzászló-emlékműnél tartott megemlékezésen a trianoni veszteségekre és a magyarság összetartozására emlékeztek.

Reggel 6 és 9 között lezárják az Árpád parkolóház bejáratait Győrben

Burkolatfestési munkák miatt pénteken reggel három órán át nem lehet majd behajtani a létesítménybe.

Kiegyezett az ellenzék és a hivatal - elfogadták Körmend 2025-ös zárszámadását

Újabb ügyet sikerült kompromisszumos megoldással rendezni.

Hétéves csúcson a használt autók importja Magyarországon

A JóAutók.hu szerint az erős forintnak köszönhetően idén akár 150 ezer külföldről behozott használt autó is gazdára találhat Magyarországon.

Koncertek, sport, társasjátékok és közös ETO-buzdítás – ingyenes programok várják a győrieket ezen a hétvégén is

Családi rendezvényektől a koncerteken át a sportprogramokig számos ingyenes esemény közül válogathatnak az érdeklődők.

Éjszakába nyúló sportolás várja a győrieket az Olimpiai Sportparkban

Több mint húsz ingyenes programmal, vízi sportokkal, futással, jógával és csapatsportokkal érkezik június 12-én a Mozgás Éjszakája.

Elhunyt Gerencsér Tibor

A szombathelyi sportszervező, a Vas Megyei Labdarúgó Szövetség tagja 78 éves volt.

„Történelmi megállapodás született” – új fejezet nyílhat a TISZA-kormány a kárpátaljai magyarság jogainak ügyében

Magyar Péter szerint Ukrajna vállalta, hogy törvényi szinten is garantálja a magyar kisebbség nyelvhasználati, oktatási és kulturális jogait.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A következő napokban célzott kezelésekkel próbálják visszaszorítani a szúnyogok szaporodását, a védekezéshez a lakosság segítségét is kérik.

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.