Reagált Csorna alpolgármestere a verőemberes felvetésre: “magánemberként a családommal vettem részt a rendezvényen”

Dömötör Gábor 2026-03-30 15:07:32
Major András csak szerette volna meghallgatni a miniszterelnököt. 

Ahogy arról az Ugytudjuk.hu-n korábban beszámoltunk, a múlt hét pénteki, győri Orbán-beszéd helyszínének közelében dulakodás alakult ki. Egy fekete dzsekikbe, és kapucnis pulóverekbe öltözött masszív tömeg állta útját a civileknek, és akit Tisza-szimpatizánsnak gondoltak, azt fizikai erőszakkal tartották vissza a Széchenyi tértől. 

Fotó: Magyar Hang / Major András Facebook

Az atrocitásról felvételt készített a Magyar Hang, aminek első képkockáin, Major András, Csorna fideszes alpolgármestere látható. Elsőre úgy tűnhetett, hogy a politikus egy a fekete-ruhások közül, cikkünkben ennek a verziónak az erkölcsi és gyakorlati kérdéskörét vettük górcső alá. 

A videót azonban lehetett úgy is értelmezni, hogy Major András egy azok közül, akiket nem engednek be a fideszes gyűlésre, ezért ma reggel telefonon kerestük Csorna alpolgármesterét, hogy elmondja nekünk az ő álláspontját. A politikust elsőre nem értük el, így írásban tettük fel neki kérdéseinket, amikre példás gyorsasággal reagált. 

Milyen minőségben vett részt a pénteki eseményen Győrben?

Jobboldali érzelmű magánemberként a családommal vettem részt a rendezvényen.

Csorna alpolgármestereként miért volt önnek fontos egy győri Fidesz-rendezvény?

Ahogy az első kérdésre válaszolva kifejtettem magánemberként, családommal vettem részt a rendezvényen, mivel vármegyénkbe látogatott Magyarország miniszterelnöke, és szerettük volna meghallatni Őt.

Ha a fekete dzsekis csapat tagja volt, mi volt a céljuk, ki szervezte önöket, és ki adott a cselekményre felhatalmazást?

Semmilyen csoport tagja nem voltam, a családommal érkeztem a rendezvényre.

Ha elszenvedője volt az atrocitásnak akkor mit gondol arról, hogy Orbán Viktor rendezvényein az utóbbi időben rendszeresen feltűnnek ilyen erők?

Az elmúlt 20 évben rengeteg olyan rendezvényen vettem részt, amin Miniszterelnök Urat nyugodt körülmények között lehetett meghallgatni. Szomorú, hogy ebben a választási kampányban ezt akadályozzák. Remélem április 12-e után ismét visszatér a megszokott nyugalom.

Megbánta-e, hogy pénteken Győrbe látogatott?

Nem bántam meg. Ugyanakkor szeretném egyértelművé tenni, hogy az Önök által említett hölgy a kedvesem, akinek áthaladását nemhogy nem akadályoztam, hanem együtt szerettünk volna bemenni a térre. 

Major András válaszait az általa megküldött formában, változtatás nélkül, idézetként közöljük. Az alpolgármesterrel időközben telefonon is beszéltünk, aki elmondta, hogy reakciója publikálásával részéről az ügyet lezártnak tekinti.

Neked 1%, nekünk nagy segítség!

Támogasd adód 1%-val a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Most a legkisebb is számít.

Adószám: 19294571-1-18

Szólj hozzá!

Ágh Ernő: “A fiam talpig becsületes ember.”

Nyilatkozatot kértünk Ágh Péter édesapjától, aki szintén politikus. Előbb válaszolt a kérdéseinkre, majd azt mondta visszavonja nyilatkozatát. 

Ágh Péter: “Ellenfeleink válogatott rágalmakkal próbáltak besározni minket az elmúlt hónapokban.”

A Vas Népének küldött nyilatkozatot a csalással vádolt fideszes parlamenti képviselő. Szerinte minden választó időben informálódhatott a jelöltekről.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.

Pintér Bence szerint drámai válságban van a Győr-Szol - a helyi Fidesz a vonat elé lökte a városüzemeltető céget

A polgármester a következő kormány segítségét kéri, Magyar Pétert tárgyalásra hívta a városba.

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.