A csornai alpolgármester, Major András is tagja volt pénteken Győrben, az Orbán Viktort védő fekete dzsekis verőember-brigádnak?

Dömötör Gábor 2026-03-30 06:32:00
Ha igen, akkor vajon lemond a tisztségéről? 

A magyar demokrácia egyik legdurvább mélypontját hozták össze március 27-én, péntek este Győrben, az odalátogató Orbán Viktor és az őt megvédeni kívánó erők. Tették ezt együtt és külön-külön is. Sokáig fogunk emlékezni, ahogy a leghosszabb ideje hivatalban lévő magyar miniszterelnök, teljesen kontrollt vesztve, magából kikelve, üvöltve, mutogatva fenyegeti a Széchenyi tér egyik sarkában összegyűlt ellentüntetőket, akiket egy jó beazonosítható, fekete ruhába öltözött masszív csapat, fizikai erőszakkal tartott vissza attól, hogy a kormányfő színpadához közel mehessenek. 

A Magyar Hang tette közzé azt a minimum gyomorforgató videót, ami azóta bejárta a komplett hazai sajtót, és amin tisztán látszik, hogy a térre vezető Jedlik Ányos utcában egy csoport feketébe öltözött férfi cinikusan és durván állja útját bárkinek aki szerintük nem a fideszes tömegbe való. Az egyik ilyen férfi a videó alapján pedig nem más, mint Major András (Fidesz-KDNP), Csorna hivatalban lévő alpolgármestere! A felvételen Major egy dulakodás kellős közepén vesz részt, amivel egy fiatal nő továbbhaladását gátolja meg a fekete ruhás csoport. 

Major András Csorna alpolgármestere és a képviselő-testület tagja, Fidesz–KDNP-s politikusként a 2024-es önkormányzati ciklusban. Az alakuló ülésen egyhangú döntéssel választották meg a tisztségre, munkája elsősorban önkormányzati, városüzemeltetési és helyi közéleti ügyekhez kapcsolódik, rendszeresen szerepel testületi döntések és fejlesztések kommunikációjában. Értesüléseink szerint kifejezetten jó kapcsolatot ápol a rábaközi Fidesz nagyágyújával -  a 700 millió forintos építkezésével kapcsolatban eléggé szemérmes - Gyopráros Alpár parlamenti képviselővel

Nem voltunk jelen akkor, amikor Major András 2024-ben felesküdött alpolgármesteri tisztségére. De a közhivatalnokok fogalmában van egy általános mondat, miszerint: „Magyarországhoz és annak Alaptörvényéhez hű leszek, jogszabályait megtartom és másokkal is megtartatom; tisztségemet a magyar nemzet javára gyakorlom.” Emellett az alkotmányos rend betartására is esküt tett anno Major András, ám a pénteki performanszával ezt is-azt is sikerült egy laza mozdulattal annulálni. 

Fotó: Magyar Hang / Major András Facebook

Egy normálisan működő jogállamban az ország kormányfője nem fenyegetőzik habzó szájjal egy színpadról egy nagygyűlésen. Az oroszoknak való telefonos forródrót (kémkedés?) gyanúját le sem tagadó külügyminisztere pedig nem hazaárulózza le a magyar választók egy részét ugyanarról a színpadról, főleg nem annak a bencés gimnáziumnak a tőszomszédságában, ahol pár évtizede még a tízparancsolatra okították őt az atyák. 

Egy normálisan működő demokráciában nem kell verőlegényeket hívnia a 16 éve kétharmaddal regnáló teljhatalmú kormányak, csak azért, hogy elhallgattasson egy hangos, ugyanakkor úgyszintén magyar, és legitim tömeget. Egy ilyen skandalum helyszínén magától kellett volna beavatkoznia a rendőrségnek, és nem a győri polgármesternek, Pintér Bencének (TSZV-LMP-Momentum) kellene erre felhívnia a belügyminiszter figyelmét. 

És végezetül: egy normálisan működő demokráciában Major Andrásnak - ha valóban ő is a feketeruhások sorfalának része volt - ezután nem lenne helye semmilyen közfeladatot ellátó testületben, vagy tágabb értelemben a közéletben. Vajon lemond magától, vagy visszahívják? A napokban kiderül. 

Neked 1%, nekünk nagy segítség!

Támogasd adód 1%-val a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Most a legkisebb is számít.

Adószám: 19294571-1-18

Szólj hozzá!

Hajtó Péter, Ferenc pápa szavaival reagált Pintér Bence vádjaira

A független képviselő jogi lépéseket tesz a polgármester feljelentése nyomán.

A korábban Kondora Bálint vezette Vas Megyei Turizmus szövetség az utolsó forintig visszafizette az NKA-tól kapott 10 millió forintos támogatást

Az Ágh Péter kőszegi kampány koncertjét szervező Kezdőkör Egyesület is visszautalt 6 millió forintnyi támogatást.

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.

A fehérjék jelentősége a női élet különböző szakaszaiban

A fehérjék olyan elengedhetetlen tápanyagok, amelyek biztosítják az emberi szervezet működését, az izomépítéstől kezdve az immunrendszer megerősítéséig.

‘gusztus 20, ‘kotmányunk ünnepe: így alakulnak a győri szolgáltatások és nyitvatartások a hosszú hétvégén

A boltok többsége bezár, a hulladékszállítás viszont változatlan marad - összegyűjtöttük az egészségügyi ügyeletekkel és a legfontosabb győri szolgáltatásokkal kapcsolatos tudnivalókat is.

Magyarország úgy válik egyre szárazabbá, hogy közben alig csökken az éves csapadék mennyisége

Az ország fele már most egy melegebb klímaövbe került, 2040 után pedig Magyarország kétharmadán a mainál szárazabb éghajlat lehet jellemző.

Elárverezik a sárvári kisposta épületét

54 millió 229 ezer forint a kikiáltási ára.

Természetes megoldások a mindennapi magabiztosságért

Egyre több férfi kutat megbízható megoldások után, amelyek támogatják a teljesítményüket a mindennapok során.

17 karneválozót kellett a hétvégén kórházba vinni Szombathelyen

Összesen 30 ember kellett ellátniuk a mentőknek.

Lesz mit meggyónni: templomok vörösréz ereszcsatornáit lopták el a Szigetközben

A három férfi közül ketten fiatalkorúak, az ügyészség javítóintézeti nevelést indítványozott velük szemben.

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.