A Zala-Müllex lett a befutó a nagykölkedi gumitelep felszámolására kiírt első pályázaton

Farkas Bazsi 2026-03-25 08:46:00
80 ezer forint/tonna áron szállítják el néhány kilométerrel odébb a gumit.

A nagykölkedi gumitelep felszámolására kiírt három közbeszerzési pályázat közül elbírálták az elsőként, vagyis 2025. január 29-én kiírtat.

Mint ismert Nagykölkeden 6300 tonnányi gumit halmoztak fel évek alatt. Az elkövetői kör egyik kulcs fugárja pedig a korábban Rogán Antal államtitkáraként dolgozó hivatalnok, jelenleg a Magyar Nemzeti Bank egyik igazgatójának testvére volt.

Annak ellenére, hogy a kiírt közbeszerzés csak most ért el a bírálati szakaszba, a Zala-Müllex - amely cég 100%-ban a fideszes vezetésű zalaegerszegi önkormányzat tulajdonában van - gépei már dolgoznak a nagykölkedi telepen.

Sőt, sajtóértesülések előre megjósolták, hogy a közbeszerzés győztese a zalai cég lesz.

És valóban a közbeszerzés bírálata alapján a Zala-Müllex adta a legkedvezőbb ajánlatot, a 311 millió 811 ezer 24 forintos keretösszeggel kiírt pályázatra.

Ajánlatukban 80 ezer forint/tonna ár szerepel.

Ahogy korábban is írtuk már, egy a hatóságok által is jól körülhatárolt, kormányközeli kör pénzt keresett azon, hogy Ausztriából, és Szlovéniából Nagykölkedre hordta a használt autógumit, az adófizetők pedig most 1 milliárd forintot fizetnek ki azért, hogy ezt a hulladékot megsemmisítsék.

A Zala-Müllex telepe egyébként Nagykölkedtől 2 kilométerre, Harasztifaluban található. 

Neked 1%, nekünk nagy segítség!

Támogasd adód 1%-val a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Most a legkisebb is számít.

Adószám: 19294571-1-18

Szólj hozzá!

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.

Tóth Péter lett Győr harmadik alpolgármestere

Három a magyar és a győri igazság: harmadszori nekifutásra lett a polgármester harmadik jobbkeze a korábbi kabinetvezető. 

NER cégkapcsolatok számokban: 1866 cég, a teljes hazai gazdaság profitjának 10%-a és több, mint 8400 milliárd forint közbeszerzés

Az elmúlt 16 évben felépült Magyarország egyik legdurvább üzleti-politikai hálózata. A kérdés ma már nem csak az, hogyan jutott idáig, hanem az, hogy mi történik vele egy új korszakban.

Breaking: a 2024-es “bosszú-SZMSZ” után, új szervezeti és működési szabályzata van Győrnek

Lesz végre harmadik alpolgármester, több forrás fölött rendelkezhet az önkormányzat, és nagyobb beleszólása lesz a városi cégek ügyeibe.

A hőségben is odafigyel dolgozóira a GYHG

Ivóvízzel, hűtőládákkal, klimatizált pihenőhelyiségekkel és további munkavédelmi intézkedésekkel segíti munkatársait a nyári kánikulában a hulladékgazdálkodási társaság.

Szerelmet színlelt, és megpróbálta kiforgatni mindenéből áldozatát egy körmendi nő

A sértett férfi egy több mint 43 millió forint, és egy 27 millió forint értékű ingatlant ajándékozott a nőnek és a fiának.

Lovas felvonulással indulnak a Szent László Napok Győrben

Szombat délelőtt hetven lovas és százötven hagyományőrző idézi meg a lovagkirály korát, a felvonulás idején több belvárosi utcában forgalmi torlódásokra kell készülni.

Ezt is megértük: benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

Az előterjesztés teljes körű iratfelülvizsgálatot, szakértői kontrollt és a titkosszolgálati múlt feltárásának felgyorsítását célozza.

Másfél hónapra lezárják a Zrínyi út egy szakaszát - nagy felújítás kezdődik a Győr-Nádorvárosban

Burkolatcsere és közműfelújítás miatt július 6. és augusztus 19. között jelentős forgalmi változásokra kell készülni a vidéki buszpályaudvar szomszédságában.

A modern mosdók gépi evolúciója

Az innováció korában a mosdók már nem csupán a higiénia kérdését szolgálják, hanem komplex élményt kínálnak. Ezt a trendet a nagy forgalmú létesítmények, mint például egy szálloda vagy bevásárlóközpont egyaránt magukénak érzik.

Meghosszabbították a hőségriasztást, szombattól pedig a III. fokú figyelmeztetés lép életbe

Az országos tisztifőorvos június 30-ig hosszabbította meg a másodfokú hőségriasztást, a hétvégétől pedig már a legmagasabb fokozat lesz érvényben az ország egész területén.

Fontos: menetrendváltozás lesz a győri vasútvonalakon

Június 27. és július 3. között több távolsági és regionális járat közlekedése módosul karbantartási munkák miatt.

Lovagok, solymászok és tüzes bemutatók – hétvégén Szent László Napokat tartanak Győrben

Június 27. és 28. között ismét benépesül az Aranypart, ahol két napon át a középkor világa elevenedik meg.