Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Farkas Bazsi 2026-03-20 11:38:40
Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Két új termékkel bővíti kínálatát a Dreher Sörgyárak: a Dreher Session IPA és a Dreher Citrus a nagyüzemi sörfőzde két vadiúj íze.

A gyártól kapott sajtóanyag szerint az új variánsok bevezetésével a Dreher tovább erősíti jelenlétét a karakteresebb ízű sörvariánsok, valamint az ízesített alkoholos sörök kategóriájában.

A söripar globális trendjeit egyre inkább a minőségi sörök iránti kereslet arányának növekedése határozza meg, amely már Magyarországon is jól érzékelhető. A hazai sörkultúra fejlődését egyszerre erősítik a prémium kategória sörei és a különlegesebb stílusokat képviselő variánsok - írja a kommüniké.

Hogy milyen lett a két új főzet, azt magunk is tesztelhettük, hiszen a Drehertől kaptunk egy kóstoló pakkot.

Na most, egy dolgot már az elején le kell szögezzek: én régen nagyon nagyon Dreher fan voltam. A Dreher lager pont azt az ízt képviselte, ami nekem a legjobban ízlett. Aztán úgy nagyjából 8-10 éve változtattak és számomra ihatatlan lett a Gold. Béke poraira.

Az való igaz, hogy 5-6 éve Magyarországra is berobbant a kisüzemi, úgynevezett craft sörfőző kultúra. Az első fővárosi kisüzemek után pedig már vidéken is elkezdtek gomba módra szaporodni a kisfőzdék. Győrben a Vaskakas sörfőzde, Fertőrákoson a Krois Brewery, Csempeszkopácson a Krenner, Nagyrákoson pedig a Őribörd sörfőzde képviseli a mezőnyt. De vannak olyanok is, mint például a Kőszegi Sör, akik bérfőzetésben, saját egység nélkül, kitepülve, vagy csupán webshopban értékestik a saját söreiket.

Szóval, egy szó, mint száz a magyar közönség is elkezdett hozzáférni a különlegesebb sörökhöz, igaz a kisüzemi és a nagyüzemi sörfőzés között zongorázni lehet a különbséget.

A kisüzemi főzeteknél például azért került 1000-1500 forintba is egy 0.33-as doboz, mert az alapanyagok magas minőségét a gyártó kénytelen belekalkuláni az árképzésbe.

A nagyüzemi sörfőzdék akkora mennyiségben állítják elő a sört, hogy hasonló alapanyagokkal dolgozva, egyszerűen csillagászati árat kellene elkérnük a sörért, ezt pedig nem kockáztathatják meg. Jó példa erre a Soproni IPÁ-ja, ami az első nagyüzemi újítás volt. Az első pár főzet után butítani is kellett a recepten mert ugyan a fogyasztói siker megvolt, de hosszú távon egyszerűen nem lett volna rentábilis a használt recept.

Egyrészt emellett, másrészt pedig a fogyasztói ízlés mentén kell lavíroznia a sörmesternek, amikor egy új főzetet próbál kidolgozni a nagyüzemek számára.

Szóval egyrészt készüljön a sör megfizethető alapanyagokból, másrészt pedig készüljön olyan ízben, ami nem túlságosan szélsőséges és megosztó.

A Dreher mindkét új termékénél érezhető ez a fajta biztonsági játék.

Dreher Citrus egy gyümölcsös ízesített termékként jelenik meg a piacon, amelyben a kellemesen fanyar, citrusos frissesség dominál - írja a gyártó az ajánlást.

Nos, én magam nem nagyon vagyok oda a gyümölcsös sörökért, bár igaz, hogy a nyári nagy melegben a Gösser citromos söre életmentő tud lenni.

A Dreher Citrus elsőre nagyon pezsgő, aztán gyorsan lead ebből a szénsavasságól, íllata számomra gyenge volt. Azt is írhatnám, hogy gyakorlatilag nincs is neki. 

Ízre nagyon édes. Bár van benne narancs, citrom, és némi lime is, leginkább csak a narancsot lehet belőle érezni. Mondjuk ahhoz képest, hogy gyümölcsös sör, nem gyenge a maga 4%-os alkohol tartalmával. 

Nagyobb kortyok után a végén, a torokban érezni némi kis citromra, limre emlékeztető fanyarságot. De ez szinte már-már elhanyagolható.

Egyelőre fogalmam sincs ki lesz a célközönsége ennek a sörnek, mert még hölgy segítségem is azon a véleményen volt, hogy túl édes az íze, így lehet, hogy a gyümölcsös sörök esetében az első számú célközönségnek számító női fogyasztóknak sem találták el az ízlését.

A Dreher Session IPA karakteresen komlós, trópusi jegyekkel rendelkező sör, amely az IPA stílus kevésbé testes változatát képviseli - írja a másik frissen megjelent termékről a Dreher.

IPÁ-ban az én ízlésem a szinte harapni való, zavaros, szűretlen, fanyar fajták felé húz, de igazából a lágyabb Sessionökkel sincs bajom, csak legyen elég fanyar az ízek végkicsengése. 

A nagy különbség az IPA és a Session IPA között, hogy míg előbbi egy karakteresebb íz, addig a Session elvileg egy lágyabb sör, ami alacsonyabb alkoholtartalommal is készül. Ehhez képest a Dreher  Sessionje odaver a maga 5%-os alkoholával, amiben számomra ki is merült a erőssége.

Ha a lager a 0 pont, és egy általam kedvelt Sessiont mondjuk a Horizont HOP Sessionje a 10 pont, akkor a Dreher újdonsága valahol a 4-es körül mozog már, ami az íz karekterességét jelzi.

Nyilván a visszafogott “habzás” elsősorban a piac általános ízlésének szól, és tudom, hogy egyelőre a fogyasztók többsége még mindig nem ismeri, vagy óvatosabban nyúl hozzá a lagertől eltérő sörökhöz, de egy nagy gyár is lehetne egy picit jobban bevállalós. 

Neked 1%, nekünk nagy segítség!

Támogasd adód 1%-val a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Most a legkisebb is számít.

Adószám: 19294571-1-18

Szólj hozzá!

Hétvégén módosul a vasúti menetrend a Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon

Karbantartási munkák miatt augusztus 1-jén és 2-án több járat a megszokottól eltérő menetrend szerint közlekedik.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

A hét programjain az agyagkatonák titkai mellett kortárs képzőművészeti tárlatok is várják az érdeklődőket Győrben.

Kedden több órára elzárják a vizet Győrszentiván egy részén

Ivóvízhálózat-rekonstrukció miatt az Egysori út, a Lőtér út és a Kisvasúti utca környékén 8 és 14 óra között szünetel a szolgáltatás.

Halált okozó testi sértés miatt vettek őrizetbe egy férfit Szombathelyen

A férfi részletes beismerő vallomást tett a Szent Gellért utcában történtek miatt.

A tökéletes beltéri ajtó kiválasztása: stílus és funkció harmóniája

A belső tér kialakításában az ajtók alapvető szerepet játszanak.

Vadkamerákkal venné fel a harcot Győri Önkormányzat az illegális hulladéklerakók ellen

Kósa Roland alpolgármester szerint évente mintegy 300 millió forintjába kerül a városnak az illegálisan lerakott szemét eltakarítása.

16 éves fiatalt vett rá prostitócióra egy nő Vasban, az aktusokat videóra is vette

Emberkereskedelem bűntette és gyermekpornográfia bűntette miatt emelt vádat vele szemben az ügyészség.

Medián: megtorpant a TISZA Párt erősödése, a Fidesz viszont stabilizálni tudta a támogatottságát

A friss felmérés szerint a kormánypárt továbbra is toronymagasan vezet, ugyanakkor a Polgár Judit-jelölés és az elmaradt társadalmi egyeztetés még a TISZA-szavazók körében is kritikákat váltott ki.

Különleges kulturális sétával ünneplik Loyolai Szent Ignác napját Győrben

A bencések vezetett programján a résztvevők a jezsuiták több évszázados győri örökségével és Magyarország legrégebbi barokk templomával is megismerkedhetnek.

Pliszé szúnyogháló: hatékony védelem a rovarok ellen

Sok gondot okozhatnak a szúnyogok egy nyári estén, amikor a friss levegő miatt szeretnénk nyitva hagyni az ajtót.

Télikert és négyévszakos terasz: melyik illik jobban az Ön életmódjához?

Fontos már az elején tisztázni, amit sokan télikertként keresnek, arra ma gyakran egy modern négyévszakos terasz a korszerűbb megoldás.

Ismét közel ötezer elsőévest vett fel a győri Széchenyi István Egyetem - több szakon jelentősen emelkedtek a ponthatárok

A tavalyi rekordév után idén is csaknem 4700 hallgató nyert felvételt a győri intézménybe. 

A Vasi turisztikában ismert Spilenberg Andrea lesz ideiglenesen a Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője

Augusztus 1-tól december 15-ig szól a megbízatása. A végleges vezetőt pályázaton választják ki.

Technológiai fejlődés a raktározásban: A jövő tárolási megoldásai

Gondolt már arra, hogy milyen nagy átalakulások zajlanak manapság a raktározás terén? A technológia és a logisztika, különösen a raktározási megoldások területén lenyűgöző fejlődést mutatnak.

Minden korábbi rekordot megdöntve szeptemberben összesen 13 ezer 723 új hallgató kezdheti meg felsőfokú tanulmányait az ELTÉ-n

A tavalyinál 1140-nel több gólyát vett fel, így idén is az egyetem történetének legmagasabb felvételi létszámát érte el.

Részletfizetéssel is megvehetők a Sziget 2026 jegyei

Magyar BNPL-szolgáltató lett a Sziget részletfizetési partnere

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a Tisza programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után Győrben és Szombathelyen is drágulhatnak az albérletek

Az ingatlanpiaci szakértők szerint akár 5 százalékkal is emelkedhetnek a bérleti díjak az egyetemvárosokban, ahol a hallgatók és a munkavállalók ugyanazokért a lakásokért versenyeznek.

Öt munkatársat rúgtak ki a Vas Népétől

Köztük a Fidesszel nyíltan szimpatizáló Tömböly Ágnest is. Egy újságíró maga mondott el.