Magyar Péter kvázi kimondta: aki nem rájuk szavaz, az a Fideszt tartja hatalomban

Dömötör Gábor 2026-02-23 16:26:16
Vajon a DK, a Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutyapárt magára veszi az üzenetet?

Magyar Péter, a TISZA Párt elnöke erős hangvételű közleményben értékelte a közelgő választási időszak tétjét. Úgy fogalmazott: „ez a választás sorsdöntő lesz, ugyanakkor egyszerű is”, mert állítása szerint világos választóvonal húzódik a rendszerváltást akarók és a jelenlegi hatalom fenntartását támogatók között.

Fotó: Magyar Péter Facebook

Magyar Péter szerint aki listán és egyéniben is a TISZA jelöltjeire szavaz, az „egy működő és emberséges Magyarországra” adja a voksát, míg minden más döntés Orbán Viktor és a Nemzeti Együttbűnözés Rendszerének hatalomban tartását szolgálja. Úgy fogalmazott, ilyen időkben „nincs helye a mellébeszélésnek, nem lehet az egyéni politikai érdekeknek alárendelni a haza sorsát és viccet sem érdemes csinálni több millió honfitársunk reményéből.”

A TISZA elnöke köszönetet mondott azoknak a pártoknak és jelölteknek, akik a rendszerváltás esélyét szem előtt tartva nem indulnak a 2026-os választáson, vagy visszalépnek mások javára. Szerinte ezzel nem gyengítik, hanem erősítik a változást akaró választók esélyeit, és nem osztják meg a szavazatokat. Mivel a Demokratikus Koalíción, a Magyar Kétfarkú Kutya Párton és a Mi Hazánk Mozgalmán túl nem igazán van olyan társulat aki esélyes a parlamenti küszöb megugrásához, nehéz lesz a TISZA elnökének üzenetét nem magukra venni.  

Közleményében azt is hangsúlyozta, hogy a kampány előrehaladtával egyre világosabbá válik majd, „ki az, akinek a hazája és a rendszerváltás a fontos”, és kik azok, akik a jelenlegi rendszer fenntartásában érdekeltek - akár meggyőződésből, akár más okokból.

Magyar Péter végül ismét megerősítette: a TISZA által vezetett kormány minden magyar ember kormánya lenne. „Konzervatívoké, liberálisoké, jobb- és baloldaliaké egyaránt” - írta, hozzátéve, hogy a rendszerváltás után a plurális demokrácia, a szabad sajtó és az erős civil társadalom újjáépítése következhet. Mint fogalmazott: „ehhez azonban először rendszert kell váltani. Fordítva nem megy.”

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

A fideszes hatalom ismét megmutatta, hogy ami a neki nem tetsző igazságot írja meg, azt két lábbal döngölné a földbe, ezért Győrben határozatban tiltotta meg a polgármesternek, hogy reklám szerződést kössön a város egyik legolvasottabb lapjával.

Ha neked sem tetszik a hatalom arroganciája, akkor támogasd adományoddal a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Most a legkisebb is számít.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

A közlemény rovatban tüntesd fel, hogy az általad küldött pénz adomány.

Nem hagyjuk!

Szólj hozzá!

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.