Mentes a végrehajtás alól a sporttörvény szerinti sportszervezetek, vagyis a sportegyesületek, sportvállalkozások, sportiskolák és utánpótlás-nevelő alapítványok részére nyújtott, működési célú állami támogatás teljes összege – ez a hétfő este megjelent Magyar Közlönyben olvasható, amit a hvg.hu szúrt ki.
Ez azért érdekes a szombathelyi Haladás VSE szempontjából, mert a sportegyesülettől éppen most próbálja visszaszerezni kamatostul azt a 200 millió forintot Homlok Zsolt cége a Holmok Zrt., amit kölcsönként bocsátott rendelkezésre, és amit a cég csődeljárása okán kérne vissza.
A Haladás VSE egy tavaly év végi kormánydöntés értelmében 250 millió forintos állami támogatásra jogosult. Így egészen eddig fenyegette az a veszély az egyesületet, hogy állami támogatást, annak lehívása után viszi is a Homlok Zrt. követelése.
A mostani kormányrendelettel azonban megszűnt ez a veszély.
A kormány egyébként az ukrajnai háborúval magyarázta döntését.
|
A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t! A fideszes hatalom ismét megmutatta, hogy ami a neki nem tetsző igazságot írja meg, azt két lábbal döngölné a földbe, ezért Győrben határozatban tiltotta meg a polgármesternek, hogy reklám szerződést kössön a város egyik legolvasottabb lapjával. Ha neked sem tetszik a hatalom arroganciája, akkor támogasd adományoddal a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét! Most a legkisebb is számít. Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004. A közlemény rovatban tüntesd fel, hogy az általad küldött pénz adomány. Nem hagyjuk! |
