A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Farkas Bazsi 2026-02-05 11:31:27
Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Megszoktuk már, hogy a fideszes képviselők nem hívnak meg minket sajtótájékoztatókra, hogy a közérdekű adatigényléseink 70%-nak a bíróság szerez érvényt, és az sem különös eset, hogy a kormánypárt médiája megpróbálja elhitelteleníteni lapunkat.

Az azonban példátlan, nem csak a mi működésünk alatt, de talán az egyetemes magyar politika történetében, hogy a Fidesz jogi eszközökkel próbálja megakadályozni, hogy egy sajtótermék élhessen verseny jogával, és szabadon szerződhessen egy másik féllel.

Győrben tegnap ez történt.

A helyi Fidesz-frakció, élve többségével, határozatot hozott, miszerint a polgármester tartózkodásra hívják fel a jövőben a lapunkat kiadó céggel való szerződések esetében.

Bűnünk ugyanis az, hogy olykor nem a helyi fideszes képviselők ízlésének megfelelő cikkeket közlünk le.

A kormánypárti képviselők még a jegyzői intelmekkel sem törődtek, a józan észt, és az alapvető gazdasági szabadságjogokat parkolópályára téve erőből vitték át elképzelésüket és gyakorlatilag kimondták, hogy a győri polgármester még ha akarna sem tudjon többet szerződést kötni az Ugytudjukkal.

Mindazonáltal egy makacs tényre fel szeretnénk hívni a fideszes városatyák és anyák figyelmét. A szabad sajtót nem lehet beszántani, felnégyelni, kerék alá tenni és elhallgattatni. A similarweb 2025 decemberi mérése szerint az Ugytudjuk.hu-t 40 ezren olvasták többen a hónapban, mint a 48 főt foglalkoztató és több mint félmilliárd forintból működő, mínusz 210 millió forintot termelő, a Fidesz szócsövének lesilányított Győr+t.

Ha NEKED is ELEGED VAN, a fideszes erőpolitizálásból, akkor most tehetsz ellene!

Támogasd adományoddal a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

A közlemény rovatban tüntesd fel, hogy az általad küldött pénz adomány.

Mi Ugytudjuk, és te?!

Szólj hozzá!

Közvélemény-kutatás: megszorításokra és társadalmi válságra számítanak a magyarok a választások után

Az aHang friss felmérése szerint a választók többsége már nem hisz a kormány stabilitást ígérő kommunikációjának.

Sportcsillagok Gálája 2026 - Győr sportjának közös ünnepe

Díjátadóval, köszöntőkkel és hosszú névsorral ünnepelték a város sportolóit a Széchenyi István Egyetem hangversenytermében.

Orbán Viktor nyílt levélben üzent Zelenszkijnek

Az orosz-ukrán háború, az energiabiztonság és a Barátság kőolajvezeték lezárása áll a miniszterelnök bírálatának középpontjában.

A nyolcszoros világbajnok Mercedes Forma–1-es csapatánál gyakornok a Széchenyi István Egyetem volt hallgatója

A hallgató jelenleg a hollandiai Delfti Műszaki Egyetem repülőgépipari mesterképzésének aerodinamikai specializációján tölti gyakorlati évét.

Felfüggesztett börtönt kapott a tanár, aki diáklányokat zaklatott egy Győr-Moson-Sopron vármegyei egyházi iskolában

Beismerte tettét a Csornai Járásbíróságon az a pedagógus, aki éveken át tolakodó érintésekkel közeledett serdülő lányokhoz - az ügy jogerősen lezárult.

Nincs összeférhetetlenség, a kampány alatt is iskolaigazgatóként dolgozik Rápli Róbert

Vámos Zoltán esetében egyelőre nem kaptunk választ a minisztériumtól.

Öt év szabadságvesztésre ítélte a Győri Ítélőtábla azt a visszaeső férfit, aki még a rabtársát is átverte

150 ezer forintért cserébe kamu áthelyezést ígért, most hosszabb ideig kell fegyházban maradnia.

17 órakor Mosonmagyaróváron várja az érdeklődőket a Lázárinfó

Csak remélni tudjuk, hogy ők megússzák beszólás nélkül.

Március elejétől indul az igénylés - jön a kedvezményes buszbérlet a második negyedévre

Hatósági igazolás nélkül nem megy: mutatjuk, mikor, hol és hogyan lehet intézni, valamint azt is, hol váltható meg a bérlet.

Median: 55-35 a Tisza előnye

Markáns különbség kezd kirajzolódni a két párt között.

Szombathelyen és Észak-Vasban eddig 6 jelöltet vett nyilvántartásba a választási iroda

Dél-Vasban egyelőre 5 jelölt adta le a szükséges 500 aláírást.

A fáslegelő lett 2026 élőhelye

A fáslegelő olyan őshonos fákkal tarkított gyepterület, ahol a fák egymástól távolabb helyezkednek el, ezáltal koronájuk terebélyes, alattuk pedig a jószág legelése nyomán nincs cserjeszint vagy sűrű újulat.

Amikor a sport valóban összeköt - Lélekmozgató Programot rendeztek Győrben

Érzékenyítés, közösség és közös élmények a Magyar Parasport Napjához kapcsolódva.

Hóeltakarítás helyett féldisznó lógott egy kőszegi munkagép markolójáról

Eddig sem a városgondnokság, sem a polgármester nem válaszolt arra, hogy mi is történt szombaton, amikor 36 centis hóval kellett volna megbirkózniuk.

Egészségügyi PPC hirdetések: Miért fontosak?

Az internet lehetőségei szinte korlátlanok, és az online hirdetések kiemelt helyet foglalnak el ebben.

Lázár János szerint a győri fórumán megjelent tüntetők szarháziak 

Még az a szerencse, hogy a miniszter szerint nem kellene hergelni a kampányban.

Kiléphet az emberiség a biztonságos klímatartományából

Egy friss tanulmány szerint a jelenlegi felmelegedési pálya olyan éghajlati állapot felé visz, amelyhez hasonlót a Föld több tízmillió éve nem tapasztalt.