Pintér Bence: Fekete Dávid és a Győr-Szol hülyének néz mindenkit

Dömötör Gábor 2026-02-03 16:31:00
A polgármester szerint a cég cáfolata csak trükk a számokkal, és továbbra sem tudni, hogy hol a pénz!

Komoly vihart kavart a győri közéletben Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester Facebook-posztja, amiben azt taglalta, hogy a Győr-Szol Zrt. bérlakás-kasszájából eltűnt 1 milliárd 700 millió forint. Röviddel ezután a cég közleményben válaszolt, amiben simán cáfolták a városvezető kijelentéseit, miszerint a pénz megvan, és Pintér csak hergel. Erre licitált rá aztán a Győr+ Média Zrt., ami egy írásában egészen odáig ment, hogy a polgármester a TISZA Párttal kötött alku részeként akar kárt okozni a városnak. 

Fotó: Pintér Bence Facebook

Az ügy legújabb fordulataként nem sokkal ezelőtt Pintér Bence nyilvános reakcióban ment neki a városüzemeltető cég magyarázatának. A polgármester szerint a vita lényege továbbra sem az, hogy a főkönyvben mit mutatnak a számok, hanem az, hogy „a valóságban hol van a pénz” - és erre sem Fekete Dávid (Fidesz-KDNP) frakcióvezető, sem a Győr-Szol Zrt. nem adott érdemi választ.

Pintér Bence szerint egyszerűen félrevezető az az érvelés, amely a főkönyvi nyilvántartásra hivatkozva próbálja megmagyarázni az ügyet. „A főkönyvi nyilvántartás ugyanis csak ennyit árul el: 2,1 milliárd forintnak kellene lennie most a lakáskasszában, ennyivel tartozik a Győr-Szol a győri önkormányzatnak. Ezt tudtuk eddig is” - fogalmazott. A feljelentést éppen azért tették meg, mert ezek a „virtuális számok” nem jelennek meg a bankszámlán: a Győr-Szol 2025 harmadik negyedéves beszámolója szerint ott mindössze 304 millió forint szerepel.

Fotó: www.gyorszol.hu

A polgármester egy egyszerű hasonlattal tette közérthetővé a helyzetet: „Nem elég kiragasztanom otthon egy cetlit a hűtőre, ha tartozok ezer forinttal a szomszédnak; meg is kell lennie nálam az ezresnek, amikor átkopog.” Pintér Bence szerint a kérdés tehát változatlan, és minden kommunikációs zaj ellenére továbbra is megválaszolatlan maradt: hol a pénz?

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit.